بازی ویدئویی

باتری استیم دک تا ۹۰ دقیقه برای شما کنسول را روشن نگه می‌دارد؛ اگر تنظیمات درست باشند!

طبق آخرین تست‌های انجام شده روی باتری دستی استیم دک، ظاهرا این محصول می‌تواند تا ۹۰ دقیقه شارژ نگه دارد؛ اما اگر در بخش تنظیمات گرافیکی، مقادیر درستی را وارد کرده باشید.

استیم دک (Steam Deck) مدت‌هاست که معرفی شده و در این ماه به دست جمعی از کاربران که آن را پیش‌خرید کرده بودند رسیده است. این دستگاه که در واقع بیشتر به عنوان یک رایانه شخصی کوچک با مشخصات فنی قابل قبول دیده می‌شود تا یک کنسول بازی، عملا می‌تواند برای شما حتی پلتفرم ویندوز را هم داشته باشد! اما نکته قابل توجه اینجاست که ایده ساخت کنسول دستی، یک باگ نسبتا بزرگ دارد؛ باتری!

در حقیقت یکی از مشکلاتی که هنوز هم در دست بررسی و رفع در دستگاه‌های همراه مانند گوشی‌های هوشمند قرار داشته و همچنان به صورت کامل رفع نشده، ساختن باتری‌هایی است که بتوان با آن‌ها بر فرض مثال، یک گوشی پرچمدار را تا یک هفته روشن نگه داشت. تکنولوژی در حال پیشرفت است و در حال حاضر، باتری‌ها خیلی از حد دو دهه پیش جلوتر زده‌اند و بهتر شده‌اند. اما باز هم هنوز آن محصول مطلوب و ایده‌آلی ساخته نشده که ضمن داشتن کیفیت نگهداری شارژ تا مثلا یک هفته یا چند روز، قیمت پایینی را هم داشته باشد.

به همین دلیل نیز یکی از نگرانی‌های افراد خریدار کنسول‌های دستی استیم دک نیز همین مسئله باتری است. در حالی که ظاهرا در تست‌های انجام شده، کیفیت باتری استیم دک خیلی هم بد نیست و می‌توان در حد باتری معمولی لپ تاپ از آن انتظار داشت.

تست باتری استیم دک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا