بازی ویدئویی

اگر انحصاری بودن مد نظر نیست، پس خرید بانجی توسط سونی چه دلیلی دارد؟

خرید استودیو بانجی توسط سونی در حال حاضر مهم‌ترین خبر در دنیای بازی‌های ویدویی است که توجه تمامی طرفداران دنیای گیم را به خود جلب کرده است. با این وجود، هدف سونی از انجام این کار چیست؟

در سال ۲۰۲۰ هنگامی که روند معرفی کنسول‌هاتی نسل نهمی در حال طی شدن بود، به ترتیب ابتدا مایکروسافت و سپس سونی هرآنچه که برای ارائه کردن داشتند را رو کردند. با این وجود در زمانی که سونی خبر عرضه بازی God of War: Ragnarok را منتشر کرده بود، ناگهان مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد تا شرکت زنی مکس (Zenimax) را به کلی با تمام استودیوهای زیر مجموعه‌ای که دارد خریداری کند!

تا این لحظه مدیران شرکت‌های سازنده ایکس باکس و پلی استیشن در مصاحبه‌های خود اظهار می‌کردند که دیگر چیزی به اسم جنگ بین کنسولی تمام شده و آنها سعی دارند تا نسل نهم را متفاوت ادامه دهند. با این وجود خریداری شدن استودیوهایی مانند آرکین (Arcane) و بتسدا (Bethesda) چیزی به جز خبر انحصاری‌های آینده ایکس باکس را به همراه نداشت. پس از این خبر دقیقا عناوینی مانند Red Fall، STALKER 2 و همچنین Starfield همگی در حاشیه انحصاری شدن قرار گرفتند و نهایتا همین مورد نیز تایید شد؛ گرچه مدیر ایکس باکس فیل اسپنسر (Phil Spencer) اظهار کرده بود عرضه عناوین انحصاری هدف اصلی از خرید این شرکت و استودیوهای نیست.

در هر صورت می‌توان گفت که کاملا مشخص است خریدن یک شرکت یا استودیو بازیسازی توسط ایکس باکس قاعدتا به معنای ساختن عناوین انحصاری و تبلیغ بیشتر سرویس گیم پس با قرار دادن عناوین این استودیو در آن است. با این وجود چند ماه گذشت و سپس شاهد خریداری شدن کل شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت بودیم! عملا سازنده سری بازی معروف Call of Duty توسط مایکروسافت خریداری شد و بعد از آن نیز خیلی سریع اعلام شد که بازی‌های این فرنچایز همچنان برای پلی استیشن هم عرضه خواهند شد؛ گرچه برخی دیگر از عناوین این شرکت مانند Crash Bandicoot احتمالا دیگر قرار نیست تا برای کنسول‌های پلی استیشن عرضه شوند.

این در حالی است که پس از مدت‌ها، بالاخره پلی استیشن پاسخ ولخرجی‌های مایکروسافت را داد و استودیو بانجی توسط سونی خریداری شد!

جزئیات خرید استودیو بانجی توسط سونی

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا