بازی ویدئویی

اپیک گیمز شرکت Bandcamp را خریداری کرد

شواهد امر گویای موضوع است که شرکت نامدار اپیک گیمز به تازگی پلتفرم موسیقی Bandcamp را به مبلغ نامشخصی خریداری کرده است.

چند وقتی است که بازار تصاحب شرکت‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی حسابی داغ شده و هر از چند گاهی خبرهای شوکه‌کننده‌ای در این زمینه به گوش می‌رسد. اگر خاطرتان باشد، اوایل سال گذشته میلادی بود که مایکروسافت با پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار، کمپانی زنیمکس، شرکت مادر بتزدا، را خریداری کرد و رسما مالکیت استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن از جمله آی‌دی سافتور و همچنین فرنچایزهای بزرگی همچون دووم را در اختیار گرفت.

ردموندی‌ها به روند خود ادامه دادند و اوایل امسال نیز در اقدامی غیرمنتظره، اکتیویژن بلیزارد را خریداری کردند. معامله‌ای به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار که سر و صدای زیادی به پا کرده است. در همین حین، شرکت سونی نیز استودیوی بانجی، خالق سری هیلو و دستینی، را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرد. بدون هیچ شک و تردیدی، این اقدام‌ها تاثیر مستقمی در سرنوشت صنعت بازی‌های ویدیویی خواهند گذاشت.

در این میان، گویا شرکت اپیک گیمز نیز به دنبال گسترش فعالیت‌های خود بوده و در کمال تعجب، یک کمپانی موسیقی را خریداری کرده است. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش بند کمپ در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که به تازگی به اپیک گیمز ملحق شده و از این پس به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مزبور شناخته می‌شود. مدیرعامل بند کمپ مدعی است که این توافق خللی در روند کار آن‌ها ایجاد نمی‌کند و کماکان به طور مستقل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

ایتن دایموند، بنیان‌گذار و مدیر عامل بند کمپ در این زمینه می‌گوید:

ما به طور رسمی اعلام می‌کنیم که بند کمپ به شرکت اپیک گیمز ملحق شده و من به شخصه برای انتشار این خبر هیجان‌زده هستم. ممکن است که شما آن‌ها را به عنوان سازنده بازی فورتنایت و همچنین موتور گرافیکی آنریل انجین بشناسید.

در ادامه، ایتن دایموند رسما تایید کرد که این خرید تاثیری در روند کاری شرکت Bandcamp نمی‌گذارد و آن‌ها همچنان طبق روال گذشته به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد. به علاوه، او ادعا کرد که تغییر در جایگاه‌های مدیریتی شرکت رخ نمی‌دهد و همچنان در سمت مدیر کل حضور خواهد داشت. دایموند معتقد است که سیاست تقسیم سود میان خالق اثر و ناشر تغییر نمی‌کند و برنامه‌های روزانه و هفتگی بند کمپ مشابه همیشه برگزار خواهند شد. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

به شخصه تاکید می‌کنم که استودیوی بند کمپ به عنوان یک تولید کننده‌ی موسیقی و پلتفرم مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و همچنان من به عنوان مدیر و رهبر در این شرکت مشغول به کار خواهم بود. همچنین، تمامی محصولات و خدماتی که مشترکین خریداری کرده‌اند، کماکان در دسترس قرار دارند و از طرفی، رویکرد و سیاست درآمد ما تغییری نمی‌کنند. از این رو، شما، خالقان آثار هنری همان کنترلی را پیش‌تر در اختیار داشتید، خواهید داشت. برنامه‌های “چگونه موسیقی خود را ارائه دهید” و “جمعه‌های گروه موسیقی” طبق برنامه‌ریزی‌‌ها برگزار می‌شوند و بر اساس روال گذشته، روزانه آهنگ‌های شگفت‌انگیز و متنوعی هایلایت می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا