تکنولوژی

انرژی روزانه به دست آمده از باد در آمریکا برای اولین بار از انرژی زغال سنگ و انرژی هسته‌ای پیشی گرفت

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک برای جلوگیری از فاجعه اقلیمی بسیار مهم است. دانشمندان معتقدند که زمین در حال حرکت به سمت نقطه‌ای بدون بازگشت است، تغییرات چشمگیری در زندگی روزمره و سیاست‌های دولت در سراسر جهان مورد نیاز است.

به دلیل جدی بودن بحران آب و هوایی، حتی برجسته کردن نقاط عطف کوچک برای تشویق به اقدامات بیشتر مهم است.

در ۲۹ مارس ۲۰۲۲، آمریکا به نقطه عطف جدید و امیدوارکننده‌ای دست یافت: این روز، روزی شد که در آن انرژی به دست آمده از نیروی باد از انرژی تولید شده توسط ذغال سنگ و منابع هسته‌ای پیشی گرفت.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، اطلاعات مربوط به مصرف و تولید انرژی را برای دولت جمع‌آوری می‌کند. در گذشته پیش آمده بود که برق بادی در روزهای خاصی از تولید زغال سنگ و هسته‌ای، به تنهایی پیشی گرفته باشد. با این حال پیش نیامده بود که از هر دو آنها جلو افتاده باشد.

در ۲۹ مارس، انرژی حاصل از باد بیشتر از هر دوی انرژی زغال سنگ و نیروگاه‌های هسته‌ای شد. در این روز، در مجموع ۲۰۱۷ گیگاوات ساعت انرژی بادی تولید شد. البته انرژی به دست آمده از گاز طبیعی در آن روز در رتبه اول ایستاده بود.

خرید سرور مجازی
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
بهترین جراح بینی

این نشان دهنده افزایش عظیم تولید برق به دست آمده از باد در دهه‌های اخیر است. در سال ۲۰۰۰، آمریکا تقریباً ۶ میلیارد کیلووات ساعت، برق بادی تولید کرد، تا سال ۲۰۲۱ این بخش ۳۸۰ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرد. در سال گذشته، ۴۲ درصد از انرژی‌های نوین، بادی بودند. با این حال، انتظار نمی‌رود که برق بادی در چند سال آینده به صورت «ماهانه» از زغال سنگ، گاز طبیعی یا انرژی هسته‌ای بتواند پیشی بگیرد.

منبع


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا