بازی ویدئویی

انتشار فصل اول بازی Battlefield 2042 تا تابستان تاخیر خورد

استودیوی دایس ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که انتشار فصل اول بازی پرحاشیه‌ Battlefield 2042 به تاریخ نامشخصی از تابستان سال جاری میلادی موکول شده است.

سال ۲۰۲۱ میلادی، سال مهمی برای الکترونیک آرتز بود. این کمپانی چند ماه پیش بازی جدید سری بتلفیلد تحت عنوان بتلفیلد ۲۰۴۲ را برای پلتفرم‌های هدف راهی بازار کرد؛ اثری که برخلاف دو نسخه‌ی قبلی فرنچایز، این بار اتفاقات یک جنگ عظیم در آینده‌ی نزدیک را به تصویر می‌کشد که ابرقدرت‌های جهان، گروه‌های مختلف سیاسی و مردم بر سر کمبود منابع طبیعی و اتهامات نابه‌جا به جان یکدیگر افتاده‌اند.

به لطف داستان جذاب و نمایش‌های تحسین‌برانگیز، تا پیش از انتشار، انتظارهای زیادی از بازی می‌رفت؛ با این حال، بازی در زمان عرضه به خاطر مشکلات فنی بسیار زیاد نتوانست آن‌طور که باید و شاید ظاهر شود و به دنبال دریافت بازخوردهای منفی زیاد، به یکی از ناامید‌کننده‌ترین آثار سال تبدیل شد. البته، استودیوی دایس در طول این مدت دست از پشتیبانی برنداشته و به طور مداوم با انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد، سعی در رفع ایرادات و بهبود کیفیت بازی دارد.

در این میان، پیش‌تر تیم سازنده وعده داده بود که فصل اول بازی Battlefield 2042 برای عرضه در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه ریزی شده است. حال بر اساس تازه‌ترین خبرها، گویا روند ساخت این محتوا مطابق با برنامه‌های استودیوی دایس پیش نرفته و متاسفانه عرضه‌ی این فصل با چند ماه تاخیر به تابستان سال جاری میلادی موکول شده است. به گفته‌ی دایس، سازندگان در تلاش هستند تا ضمن رفع مشکلات کنونی، روی محتوای فصلی نیز کار کنند و به همین خاطر، برای بهبود و توسعه‌ی هرچه بیشتر بازی به کمی زمان احتیاج دارند.

استودیوی دایس در خصوص این تاخیر چند ماهه توضیح می‌دهد:

شما بسیار صبر کردید تا پیامی از سمت ما در خصوص رفع مشکلات بتلفیلد ۲۰۴۲ و مسیری که در آینده برای این عنوان در پیش خواهیم گرفت، دریافت کنید. امروز ما اعلام می‌کنیم که تیم سازنده تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بازی را به بالاترین سطح استاندارد برساند. با این حال، ما به ناچتار تصمیم سختی را اتخاذ کردیم تا مطمئن شویم به‌روزرسانی‌های آینده به پیشرفت بازی کمک خواهند کرد. از این رو، ما انتشار فصل اول بازی Battlefield 2042 را به تابستان سال جاری میلادی موکول کردیم. این تصمیم به ما فرصت بیشتری می‌دهد تا ضمن ساخت محتوای فصلی، روی بهبود تجربه‌ها تمرکز کنیم و از همه مهم‌تر، اطمینان حاصل کنیم که همه آن‌ها از نظر کیفیت با استانداردها استودیوی دایس مطابقت دارند.

طبق اعلام شرکت سرشناس الکترونیک آرتز، تیم توسعه‌دهنده در حال حاضر روی به‌روزرسانی‌های اسکوربورد، ایجاد یک پروفایل مناسب‌تر برای بازیکنان و برقراری ارتباط صوتی میان پلتفرم‌ها مشغول به کار است. به خاطر مشکلات فراوان و سیل اعتراض طرفداران، این شرکت آمریکایی برای جبران خسارت و جلب رضایت خریداران نسخه‌ی گلد یا آلتیمیت، یک باندل ویژه به صورت رایگان به آن‌ها تقدیم می‌کند. این باندل شامل اسکین جدید برای سلاح، متخصص و وسیله‌ی نقلیه و همچنین یک سلاح سرد کارت پلیر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا