بازی ویدئویی

انتشار بازی Stalker 2 بار دیگر تاخیر خورد؟

بر اساس ادعای یکی از اعضای استودیوجی‌اس‌سی گیم ورلد، بازی Stalker 2 همچنان برای انتشار در سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

استالکر ۲ از جمله بازی‌هایی است که روند ساخت آن حسابی چالش‌برانگیز بوده و هواداران سالیان سال برای انتشار و تجربه‌ آن منتظر مانده‌اند. در واقع، این اثر برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط استودیوی اوکراینی جی‌اس‌سی گیم ورلد (GSC Game World) معرفی شد. در ابتدا قرار بر این بود که بازی در سال ۲۰۱۲ میلادی روانه بازار شود که ناگهان تیم سازنده ساخت پروژه مذکور را لغو کرد.

هرچند، بعد از گذشت شش سال، استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد در پیامی اعلام کرد که روند ساخت ساخت Stalker 2 را از سر گرفته است. در حالی که فرآیند توسعه بازی به خوبی پیش می‌رفت، بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین، بار دیگر تولید بازی دچار وقفه شد که گویا با نقل مکان تیم سازنده به شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، این مشکل نیز برطرف شده است.

در همین راستا، چند وقت پیش بود که تیم سازنده از عرضه بازی در سال ۲۰۲۳ میلادی خبر داد. با این وجود، شرکت مایکروسافت به تازگی هزینه‌های پرداختی از سوی خریدارهای بازی را استرداد کرده است؛ موضوعی که در وهله اول به نظر می‌رسید بار دیگر عرضه بازی با تاخیر روبه‌رو شده است.

در خلال این اتفاق، ویتالی کازونوف، سردبیر رسانه iXBT Games در گزارشی خاطرنشان کرد که استودیویجی‌اس‌سی گیم ورلد هیج نسخه‌ نمایشی و در دست ساخت از بازی استالکر ۲ در اختیار ندارد و به همین خاطر، شماری از اعضا از ماه‌های پیش این کمپانی را ترک کرده‌اند. تمامی این گمانه‌زنی‌ها به شایعه تاخیر دوباره بازی قوت می‌بخشید، تا اینکه رسانه معروف Alt Char به نقل از تیم سازنده این شایعه‌ها و ادعای کازونوف را رد کرد.

به گفته یکی از اعضای تیم توسعه‌دهنده در پلتفرم دیسکورد، انتشار بازی مورد انتظار S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl عقب نیفتاده و این اثر همچنان در سال ۲۰۲۳ میلادی روانه بازار خواهد شد. البته، ذکر این نکته مهم است که حمله نظامی روسیه به اوکراین همچنان ادامه دارد و به دنبال این اتفاق‌ها، ممکن است که روند ساخت بازی مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش نرود و انتشار آن برای چندمین بار متوالی به تاخیر بیافتد. انتظار می‌رود که طی روزهای آینده اطلاعات بیشتری در این خصوص به اشتراک گذاشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا