بازی ویدئویی

الکترونیک آرتز سرورهای سه بازی مشهور خود را خاموش خواهد کرد!

با توجه به بیانیه رسمی‌ای که اخیرا منتشر شد، الکترونیک آرتز قصد دارد سرورهای Medal of Honor: Warfighter و دو بازی مشهور دیگر را خاموش کند.

قبل از اینکه سری بازی‌های بتلفیلد و کال آو دیوتی در میان علاقه‌مندان به عناوین اکشن اول شخص و جنگ محور به محبوبیت برسند، نام دیگری حرف اول را می‌زد: مدال افتخار. بتلفیلد و کال آو دیوتی با تغییر نسل کنسول‌ها توانستند به مسیر رو به رشد خود ادامه داده و محبوبیتشان را افزایش دهند اما Medal of Honor به بن بست خورد. حتی تغییر حال و هوای بازی‌ها از جنگ‌های جهانی به نبردهای مدرن هم چندان کارساز نبود.

آخرین نسخه سری بازی‌های مدال افتخار که برای پلتفرم‌های اصلی عرضه شد، Medal of Honor: Warfighter نام دارد. عنوان مزبور، دنباله‌ای برای Medal of Honor بوده که در سال ۲۰۱۰ در دسترس قرار گرفت و تلاش‌های اعضای US Special Operations Forces برای توقف تروریست‌ها را به تصویر می‌کشد. اگرچه استفاده از فراستبایت 2 باعث شده بود جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای داشته باشد، ضعف‌های متعدد از جمله مشکلات فنی و هوش مصنوعی ناکارآمد باعث شد Warfighter به یک شکست تجاری تمام عیار تبدیل شود. به طوری که از یک دهه پیش تاکنون هیچ نسخه اصلی‌ای وارد بازار نشده است.

الکترونیک آرتز با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد سرورهای Medal of Honor: Warfighter و همچنین Medal of Honor 2010 و Medal of Honor: Airborne در تاریخ ۲۷ بهمن سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۶ فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی) خاموش خواهند شد. بدین ترتیب، دارندگان عناوین با فرا رسیدن روز موعود قادر نخواهند بود در مدهای آنلاین به رقابت پرداخته و یکدیگر را به چالش بکشند. از آنجایی که مدال افتخار طرفداران چندانی در میان گیمرهای امروزی ندارد، بعید به نظر می‌رسد تعداد کاربران ناراضی از این تصمیم زیاد باشد.

بتلفیلد، دیگر فرنچایز اکشن اول الکترونیک آرتز هم روزها خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. جدیدترین نسخه سری، یعنی Battlefield 2042 اخیرا منتشر شد و بخاطر مشکلات فنی متعدد و محتوای ناکافی بازخوردهای منفی‌ای را از سوی منتقدان و کاربران دریافت کرد. این اتفاق باعث شد بتلفیلد 2024 در زمینه فروش عملکرد ضعیفی داشته و از پس انتظارات ناشر خود برنیاید.در ضمن، نسخه قبلی سری یعنی Battlefield V هم عملکرد ضعیفی داشته است.

البته الکترونیک آرتز و دایس، بتلفیلد 2024 را کنار نگذاشته و با انتشار آپدیت‌های متعدد سعی کرده‌اند ضعف‌هایش را برطرف کنند. اگرچه موفق شده‌اند، طرفداران سری همچنان ترجیح می‌دهند پای تجربه نسخه‌های قدیمیتر مانند Battlefield 1 بنشینند.

در انتها، بد نیست بدانید سری بازی‌های مدال افتخار ظاهراً از سوی الکترونیک آرتز رها شده و به نظر نمی‌رسد در آینده نزدیک شاهد انتشار عنوانی از آن باشیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا