بازی ویدئویی

افزایش قابل توجه قیمت کنسول های ایکس باکس در هند!

شواهد امر گویای این موضوع است که قیمت کنسول های ایکس باکس در کشور هند چند درصد افزایش یافته است.

در پی بحران اقتصادی حال حاضر در اقصی نقاط جهان، شماری از کمپانی‌های بزرگ و کوچک با تورم قابل توجهی دست و پنچه نرم می‌کنند و چه بسا تاکنون قیمت جهانی شماری از محصولات در حوزه‌های مختلف از جمله تکنولوژی و ویدیو گیم افزایش چشمگیری داشته است. در واقع، بعد از گرانی ده دلاری بسیاری از بازی‌ها در نسل نهم، چند ماه پیش بود که شرکت سونی رسما قیمت کنسول پلی استیشن 5 را نیز افزایش داد.

بعد از این اقدام سونی، انتظار می‌رفت که شرکت مایکروسافت نیز به سرعت قیمت کنسول‌های نسل نهم خود را افزایش دهد؛ این در حالی است که ردموندی‌ها اعلام کردند که علی‌رغم تورم‌های اقتصادی، هم اکنون زمان مناسبی برای افزایش قیمت محصولات و خدمات ایکس باکس نیست و کاربران نگران این موضوع نباشند.

حال بر اساس گزارش اخیر رسانه ABP Live، به نظر می‌رسد که مایکروسافت به وعده خود عمل نکرده و قیمت کنسول های ایکس باکس در کشور هند افزایش یافته است. به بیان دقیق‌تر، قیمت ایکس باکس سری ایکس با افزایش ۸.۵ درصدی روبه‌رو شده و در حال حاضر با قیمت ۵۹ هزار و ۹۹۰ روپیه به فروش می‌رسد. از طرفی، کنسول ایکس باکس سری اس نیز افزایش قیمت ۶ درصدی را تجربه کرده است.

نکته جالب اینجا است که هم اکنون قیمت ایکس باکس سری ایکس حدود ۱۰ هزار روپیه گران‌تر از مدل دیسک‌خور یا استاندارد پلی استیشن 5 است. در واقع، کنسول نسل نهم سونی در کشور هند با برچسب قیمتی ۴۹ هزار و ۹۹۰ روپیه قابل خریداری است. دقت داشته باشید که افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس صرفا در کشور هند صورت گرفته و دستگاه‌های مزبور همچنان با قیمت قبلی در سایر کشورها فروخته می‌شوند.

البته، به طور معمول کمپانی‌های بزرگ برای تغییر قیمت‌ها، ابتدا در برخی از کشورها و یک سری مناطق قیمت محصولات خود را افزایش می‌دهند و به تدریج این گرانی را برای تمام کشورها اعمال می‌کنند. لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت هنوز واکنشی از خود در قبال افزایش ناگهانی قیمت کنسول های ایکس باکس در کشور هند نشان نداده و ممکن است که این اتفاق به خاطر قیمت‌گذاری اشتباه از سوی فروشگاه باشد.

افزایش قیمت کنسول های نسل نهم ایکس باکس در هند در حالی صورت گرفته که آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت، چند روز پیش در پیامی اذعان داشت که علی‌رغم پلتفرم‌های پلی‌استیشن و نینتندو، مایکروسافت همچنان با ضرر ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلاری کنسول‌های ایکس باکس را به فروش می‌رساند. البته که آن‌ها این ضررها را با فروش لوازم جانبی و بازی‌ها جبران می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا