بازی ویدئویی

اضافه شدن سیستم امتیاز دهی اپیک گیمز اجازه خراب شدن نمرات بازی‌ها را نمی‌دهد!

سیستم امتیاز دهی اپیک گیمز (Epic Games) با هدف جلوگیری از بمباران بازخورد کاربران به این فروشگاه اضافه می‌شود.

هر فروشگاهی برای ایمن تر و دقیق تر کردن فضای خود تدابیری می‌اندیشد. حال در جدید‌ترین اقدام اپیک گیمز در راستای این هدف قرار است سیستم امتیاز دهی به این فروشگاه اضافه شود.

فروشگاه اپیک گیمز همیشه در حال بهبود قابلیت‌های خود بوده است، در به روز رسانی اخیر این فروشگاه برای جلوگیری کردن از بازخورد‌های دروغین برخی کاربران، سیستم امتیاز دهی به این فروشگاه اضافه شده است که کاربران پس از تجربه بازی می‌توانند آن را در قالب نمودار‌هایی مشاهده و در آن شرکت کنند.

یکی از برجسته ترین ویژگی‌های این به روز رسانی نحوه طراحی این سیستم توسط اپیک حول رفتار‌های هماهنگ شده است. امروزه نظر کاربران عام به اندازه نظر متخصصان مهم است؛ اما برخی بدون تجربه یک محتوا اقدام به ارائه نظر می‌کنند.

یکی از بهترین مثال‌های این مشکل در صنعت ویدیو گیم وقتی است که یک بازی به نظر می‌رسد که حاوی محتوایی توهین آمیز باشد، پس از آن این بازی با سیل نظرات منفی مواجه می‌شود. این در حالی است که بسیاری از کسانی که نظر دادند حتی یک دقیقه به تجربه بازی نپرداخته‌اند. قطعا نیت این گروه از افراد مشخص است اما باز هم می‌تواند به محبوبیت و چهره آن بازی نزد مردم آسیب بزند و در نهایت باعث کاهش فروش آن شود.

نکته قابل توجه این است که پدیده بمباران بازخورد معمولا به خاطر دلایل کوچک و بی اهمیت اتفاق می‌افتد اما گاهی اوقات به خاطر مشکلات فرهنگی رخ می‌دهد. بازی Shadow of The Tomb یک بار دچار بمباران بازخورد شد به خاطر تخفیف بسیار خوبی که کمی پس از عرضه دریافت کرد؛ بنابراین باعث عصبانیت شدید افرادی شد که اقدام به خریداری آن کرده بودند. از طرفی دیگر یک بازی ترسناک تایوانی هم به خاطر استفاده از میم Winnie The Pooh توسط کاربران چینی بمباران بازخوردی شد( کمونیست‌های چینی به خاطر تشابه این کاراکتر به رئیس جمهور Xi Jinping علیه Pooh اعلان جنگ کردند).

بنابراین بازخورد کاربران خوب است، اما این امکان گاهی موجب سوء استفاده برخی گروه‌ها می‌شود. رویکرد اپیک برای این مشکل به این صورت است که هر کسی اجازه نوشتن بازخورد را ندارد، بلکه به صورت تصادفی از کاربران درخواست بازخورد می‌کند.

پس از بازی کردن یک بخش از بازی به صورت تصادفی به برخی از کاربران فرصت امتیاز دادن ( نهایتا تا ۵ ستاره) داده می‌شود. سیستم امتیاز دهی اپیک گیمز پس از مدتی تمام این داده‌ها را جمع آوری کرده و امتیاز کلی بازی در فروشگاه مشخص می‌شود. اپیک در این باره گفته: به علت انتخاب کاربران به صورت تصادفی، هیچ کدام از کاربران به دفعات زیاد و خسته کننده مورد پرسش قرار نخواهند گرفت و در مورد تمامی بازی‌ها و نرم افزار‌هایی که استفاده می‌کنند از آن‌ها پرسش به عمل نخواهد آمد. این اقدام برای محافظت از بازی‌ها در برابر بمباران بازخوردی به عمل آمده است و اطمینان حاصل می‌کند کسانی که به بازی امتیاز می‌دهند واقعا به تجربه آن پرداخته باشند.

همچنین شما حداقل باید دو ساعت به تجربه بازی پرداخته باشید تا سیستم امتیاز دهی اپیک گیمز به سراغ شما بیاید. علاوه بر امتیاز دادن، کاربران به صورت تصادفی در یک سری رای گیری شرکت داده می‌شوند.

از بازیکنان پرسش‌هایی در رابطه با آخرین بخشی از بازی که تجربه کرده‌اند خواهد شد، سوال‌ها طیف زیادی از موضوعات را پوشش می‌دهند. از کاربران سوالات «بله و خیر» پرسیده خواهد شد، مثلا: «آیا این بازی مناسب بازی کردن به صورت گروهی است؟» البته برخی از سوالات گزینه‌های بیشتری برای پاسخ دادن دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا