بازی ویدئویی

اشاره مرموز جف کیلی به پروژه بعدی هیدئو کوجیما

به نظر می‌رسد که آقای جف کیلی با انتشار یک پوستر مرموز، به پروژه جدید هیدئو کوجیما اشاره می‌کند.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، بازی‌ساز خلاق ژاپنی، در سال ۲۰۱۵ میلادی شرکت کونامی را به مقصد استودیو کوجیما پروداکشنز ترک کرد. در ادامه، بازی دث استرندینگ به عنوان اولین محصول استودیوی شخصی او به طور انحصاری به دست کاربران پلی استیشن و کامپیوتر رسید؛ اثری که بازخوردهای ضد و نقیض فراوانی را از سوی منتقدها و بازیکنان دریافت کرد و آن‌طور که باید و شاید ظاهر نشد.

حال که چیزی در حدود سه سال از عرضه بازی می‌گذرد، هیدئو کوجیما جزئیاتی از پروژه بعدی خود ارائه نکرده است. هرچند، تا به امروز شایعه‎های متعددی در رابطه با بازی بعدی او در سراسر فضای مجازی به گوش رسیده که البته نمی‌توان صحت آن‌ها را تایید یا رد کرد. در همین حین، ساعاتی پیش آقای جف کیلی (Geoff Keighley)، مجری و تهیه‌کننده رویداد گیم اواردز، تصویر مرموزی در صفحه شخصی توییتر خود به اشتراک گذاشته که احتمالا به پروژه جدید هیدئو کوجیما اشاره می‌کند.

این پوستر، تصویری از یک کاراکتر زن را به نمایش می‌گذارد که در وسط آن، عبارت “Who am I” به معنای “من چه کسی هستم؟” به چشم می‌خورد. نکته جالب اینجا است که در زیر تصویر شاهد حضور لوگوی استودیوی کوجیما پروداکشنز هستیم. از این رو، بسیاری از هواداران معتقد است که جف کیلی به طور غیرمستقیم به بازی جدید کوجیما اشاره کرده و این عنوان احتمالا در آینده نه چندان دور معرفی خواهد شد.

این اولین باری نیست که گزارش‌ها از احتمال معرفی بازی جدید هیدئو کوجیما در آینده نزدیک حکایت دارند. اگر خاطرتان باشد، این بازی‌ساز معروف ژاپنی در اواخر مرداد امسال تصاویری از دفتر کاری خود منتشر کرد و در ادامه، اذعان داشت که به طور آزمایشی روی ویرایش یک تریلر مشغول به کار است. با توجه به اینکه کوجیما مسئولیت طراحی و ادیت تریلرهای بازی‌‎های خود را شخصا برعهده می‌گیرد، بسیاری از هواداران بر این باور هستند که بازی جدید او به‌زودی معرفی خواهد شد.

لازم به ذکر است که مراسم توکیو گیم شو ۲۰۲۲ از چند روز پیش برگزار شده و تا ۲۷ شهریور ماه (۱۸ سپتامبر) ادامه دارد. بسیاری از بازی‌سازهای ژاپنی در این نمایشگاه حضور دارند و طبق روال همیشه، در کنار انتشار اطلاعات بیشتر درباره بازی‌های آینده، عناوین جدیدی نیز در جریان آن معرفی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا