بازی ویدئویی

اسکوئر انیکس از فروش اولیه بازی Guardians of the Galaxy راضی نیست

شرکت اسکوئر انیکس در تازه‌ترین گزارش خود رسما اعلام کرد فروش اولیه Marvel’s Guardians of the Galaxy انتظارها را برآورده نکرده که با این حال، به نظر می‌رسد روند رو به رشد فروش بازی از چند ماه پیش شروع شده است.

پس از عرضه‌ی نه چندان موفق بازی اونجرز، نوبت به ساخت دومین اثر مارول شرکت اسکوئر انیکس رسید. اگر خاطرتان باشد، در مراسم ای‌تیری سال گذشته میلادی بود که استودیوی ایداس مونترال (Eidos Montreal) از بازی نگهبانان کهکشان پرده برداشت و چند ماه بعد نیز شاهد انتشار آن بودیم. برخلاف اثر پیشین، بازی مزبور دارای بخش چندنفره نیست و تمام تمرکز آن روی حالت داستانی قرار دارد. همچنین خبری از شخصیت‌های چندگانه نبوده و اتفاقات تنها حول استار لرد می‌چرخد.

در حالی که بازی در زمان عرضه حسابی مورد تعریف و تمجدید منتقدها قرار گرفت و بسیاری از آن‌ها از این اثر به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی یاد کردند، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که استقبال بازیکنان از نگهبانان کهکشان آن‌طور که باید و شاید نبوده و این اثر ویدیویی در ماه اول انتشار فروش چندان خوبی نداشته است. در همین راستا، چندی پیش جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی سه ماهه‌ی اخیر اسکوئر انیکس (Square Enix) با جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که طی این نشست، شرکت ناشر رسما اعلام کرد که از عملکرد تجاری بازی راضی نبوده است.

این کمپانی ژاپنی مدعی است که فروش اولیه‌ی Marvel’s Guardians of the Galaxy انتظارها را برآورده نکرده و در ابتدا شکست تلخی را برای اسکوئر انیکس رقم زد. با این وجود، به لطف تداوم پشتیبانی‌های ایداس مونترال و همچنین رویکرد جدید شرکت، از ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ فروش بازی روند صعودی به خود گرفت. این کمپانی امیدوار است که روند رو به رشد بازی ادامه داشته باشد و جامعه‌ی نگهبانان کهکشان روز به روز گسترش یابد.

شرکت اسکوئر انیکس در این خصوص توضیح می‌دهد:

در حالی که فروش اولیه‌ی بازی نگهبانان کهکشان چندان رضایت بخش نبوده، اما پس از گذشت چند ماه، فروش این عنوان با روند رو به رشدی مواجه شده و ما امیدوار هستیم که این رویکرد همچنان ادامه داشته باشد. به بیان دیگر، فروش بازی در هفته‌های اول انتشار انتظارهای ما را برآورده نکرد. با این حال، از ماه نوامبر سال گذشته میلادی، ما یک سری نوآوری‌هایی را برای فروش هرچه بیشتر بازی در نظر گرفتیم. اقدامی که تا سال جاری نیز ادامه داشته است. از این رو، فروش بازی با رشد قابل توجهی روبه‌رو شد. بدین ترتیب، ما قصد داریم برای گسترش هر چه بیشتر بازی و تداوم فروش آن همچنان به پشتیبانی از بازی ادامه دهیم.

بهتر است بدانید زمانی که اسکوئر انیکس مجوز ساخت بازی‌‌های دنیای مارول را به دست آورد، انتظار داشت که به خاطر محبوبیت زیاد این مجموعه، موفقیت‌های بزرگی را در پیش دارد. با این وجود، انتشار بازی Marvel’s Avengers به یک باره همه تصورهای این کمپانی ژاپنی را نابود کرد و به دنبال اعتراض شدید بازیکنان، اثر مزبور به یکی از ناامیدکننده‌ترین عناوین ابرقهرمانی تبدیل شد؛ به طوری که ضرر و زیان‌های هنگفتی را به اسکوئر انیکس تحمیل کرد و حتی در جبران هزینه‌های ساخت خود ناتوان ماند.

اسکوئر انیکس عدم موفقیت اونجرز را دلیل اصلی شکست Marvel’s Guardians of the Galaxy می‌داند. این شرکت معتقد است که به خاطر عملکرد ضعیف بازی قبلی مارول و همچنین سرویس محور بودن این اثر، اعتماد هواداران از بازی‌های ابرقهرمانی از بین رفته که با رویکردهای جدید، سعی در جلب دوباره‌ی توجه بازیکنان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا