بازی ویدئویی

استقبال الکترونیک آرتز از عرضه انحصاری Call of Duty برای ایکس باکس

مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز در گفت‌وگویی اعلام کرد که عرضه انحصاری Call of Duty برای ایکس باکس، یک فرصت عالی برای موفقیت و درخشش سری Battlefield برشمرده می‌شود.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، کمپانی مایکروسافت در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی با پرداخت چیزی در حدود ۶۹ میلیارد دلار، شرکت اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد. در پی این معامله، ردموندی‌ها مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های این شرکت از جمله سری محبوب کال آو دیوتی را به دست می‌گیرند. اقدامی که کاربران پلی استیشن را حسابی نگران کرده و در حال حاضر، آینده این فرنچایز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین راستا، مایکروسافت بارها و بارها اعلام کرده که هدف اصلی از خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد، اتخاذ سیاست‌های انحصار گرایی نیست و این کمپانی همچنان به انتشار بازی‌های چند پلتفرمی ادامه می‌دهند. از طرفی، چند وقت پیش بود که فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، اعلام کرد که بازی های جدید سری Call of Duty حداقل تا چند سال دیگر با محتویات یکسان برای پلی استیشن نیز منتشر خواهد شد.

این در حالی است که سونی معتقد است که تعهد مایکروسافت برای انتشار بازی‌های کال آو دیوتی برای پلی استیشن ناکافی است؛ چرا که آن‌ها قصد دارند بازی‌های جدید این مجموعه را صرفا به مدت سه سال برای پلی استیشن عرضه کنند و بعد از آن، این آثار به انحصاری ایکس باکس تبدیل خواهند شد.

در همین حین، به نظر می‌رسد که اختلاف نظرهای سونی و مایکروسافت و احتمال عرضه انحصاری کال آو دیوتی در مجموع به نفع شرکت الکترونیک آرتز خواهد بود. به بیان دقیق‌تر، ساعاتی قبل آقای اندرو ویلسون، مدیرعامل الکترونیک آرتز، در جریان رویداد گلدمن ساکس خاطرنشان کرد که انتشار انحصاری بازی‌های Call of Duty برای ایکس باکس، خبر خبر خوبی برای فرنچایز بتلفیلد به شمار می‌رود.

اندرو ویلسون در این زمینه می‌گوید:

در دنیایی که ممکن است سوال‌های زیادی در خصوص آینده‌ کال آو دیوتی و پلتفرم‌های هدف این مجموعه وجود داشته باشد، من فکر می‌کنم که مولتی پلتفرم بودن و پشتیبانی از قابلیت کراس‌ پلی کامل در سری بتلفیلد، یک فرصت فوق‌العاده‌ است.

در واقع، اگر سری کال آو دیوتی در آینده برای پلی استیشن عرضه شود، بدون شک جامعه عظیمی از بازیکنان خود را از دست خواهد داد. در این میان، ممکن است که تعدادی از کاربران با ترک پلی استیشن، به سراغ پلتفرم ایکس باکس بروند. با این وجود، برخی دیگر از گیمرها به دنبال یک بازی جایگزین برای کال آو دیوتی خواهند بود. با توجه به رقابت تنگاتنگ Battlefield و Call of Duty، در این صورت، فرصت بی‌نظیری برای الکترونیک آرتز فراهم می‌شود تا جامعه خود را گسترش دهد.

البته، در صورت عرضه انحصاری کال آو دیوتی، سری بتلفیلد به سادگی نمی‌تواند توجه بازیکنان را به خود جلب کند؛ چرا که دو بازی اخیر این فرنچایز هرگز نتوانستند آن‌طور که باید و شاید ظاهر شوند و به دلایل مختلف از جمله مشکلات فنی، با بازخوردهای منفی زیادی روبه‌رو شدند؛ موضوعی که حتی اندرو ویلسون نیز به آن اعتراف کرده است.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا