بازی ویدئویی

ارتقا کنسول ایکس باکس سری اس توسط مایکروسافت سبب بهبود کیفیت بازی‌ها می‌شود!

ارتقا کنسول ایکس باکس سری اس همان چیزی بود که از ابتدا توسعه دهندگان بازی‌های مختلف به دنبالش بودند و طی گزارش اخیر مایکروسافت، جدیدترین به روزرسانی کیت نرم افزاری ایکس باکس، سبب ارتقا کنسول ایکس باکس سری اس خواهد شد.

توسعه دهندگان بازی‌ها در کنسول دوست داشتنی ایکس باکس سری اس، از این پس می‌توانند به لطف کیت نرم افزاری جدید این کنسول بازی‌هایی را توسعه دهند که از میزان حافظه بیشتری بهره می‌برند. ارتقا جدید کیت نرم افزاری کنسول ایکس باکس سری اس، با هدف کنترل و دسترسی بیشتر توسعه دهندگان به قطعات و بهبود عملکرد بازی‌ها در کنسول عرضه شده است.

به گزارش وبسایت The Verge، این به روزرسانی به طور اختصاصی برای کنسول ایکس باکس سری اس عرضه شده که مقدار حافظه رم کمتر و پردازشگر گرافیکی ضعیف‌تری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود یعنی ایکس باکس سری ایکس دارد. کنسول گران قیمت‌تر ایکس باکس سری ایکس از ۱۶ گیگابایت حافظه رم برخوردار بوده و این در حالی است که ایکس باکس سری اس تنها ۱۰ گیگابایت حافظه رم داشته که ۲ گیگابایت آن به طور اختصاصی در دسترس سیستم عامل کنسول بوده و بازی‌ها و نرم افزارها قدرت استفاده از آن را ندارند و در نتیجه، بازی‌ها قدرت استفاده از تنها ۸ گیگابایت حافظه رم را دارند. طی به روزرسانی ماه ژوئن کیت نرم افزاری این کنسول، میزان حافظه رم بیشتری در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است و به گزارش مایکروسافت این ارتقا می‌تواند سبب بهبود گرافیک بازی‌ها نیز بشود.

وبسایت The Verge در ادامه گزارش خود نوشت که طی مصاحبه برخی توسعه دهندگان با تیم Digital Foundry، آن‌ها اعلام کرده‌اند محدودیت رم کنسول ایکس باکس سری اس یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن‌ها برای توسعه بازی‌ها بوده است. آن‌ها همچنین اشاره داشته‌اند که تصمیم مایکروسافت برای در دسترس قرار دادن حافظه رم بیشتر، نتیجه درخواست مکرر توسعه دهندگان بوده است.

این به روزرسانی در کنار در دسترس قرار دادن حافظه رم بیشتر، بسیاری بهبودهای دیگر را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده و از جمله آن‌ها می‌توان به بهبود عملکرد پردازشگر گرافیکی کنسول بدون استفاده بیش از حد از حافظه رم اشاره داشت که بسیار مهم و خوشایند است.

ما باور داریم که کنسول ایکس باکس سری اس سبب دسترسی بیشتر افراد به دنیای گیمینگ شده و فروش بی نظیر این کنسول در نقاط مختلف جهان از جمله کشور ژاپن که خود محل تولد پلی استیشن است، مهر تاییدی بر سخنان ما می‌زند. به روزرسانی جدید کنسول سری اس می‌تواند سبب فروش بیشتر این کنسول شده و بار دیگر افراد بیشتری را به دنیای زیبای ویدیو گیم دعوت کند. به نظر شما ارتقا کنسول ایکس باکس سری اس تا چه میزان سبب پیشرفت آن خواهد شد؟ فکر می‌کنید پیشرفت این کنسول محسوس خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا