بازی ویدئویی

احتمال رونمایی از سخت افزار جدید ایکس باکس در سال ۲۰۲۲

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت نامدار مایکروسافت در سال ۲۰۲۲ میلادی از سخت افزار جدید کنسول ایکس باکس رونمایی می‌کند!

چیزی بیش از یک سال از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم دو شرکت بزرگ مایکروسافت و سونی به نام‌های ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 می‌گذرد. پلتفرم‌هایی که طبق وعده‌ها در زمان بحران کرونا راهی بازار شدند. با این حال، عرضه‌ی آن‌ها چندان باب میل بازیکنان در سراسر جهان نبود؛ چرا که همه‌گیری ویروس کرونا و ظهور رمز ارزها منجر به کمبود قطعات اولیه و سخت افزارها همچون تراشه‌ها شد و به همین خاطر، عرضه‌ی کنسول‌های جدید با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو است.

در حالی که همچنان محدودیت‌های تولید و عرضه‌ی کنسول‌های بازی در جهان برطرف نشده و بازیکنان زیادی هنوز هم موفق به تهیه و خرید کنسول‌های نسل نهمی خود نشده‌اند، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت در سال جاری میلادی از یک سخت افزار جدید برای ایکس باکس رونمایی خواهد کرد.

به بیان دقیق‌تر، نیک بیکر، بنیان‌گذار رسانه ایکس‌باکس ارا، چندی پیش در پیامی اعلام کرد که بر اساس آنچه که شنیده، شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۲۲ میلادی از سخت‌افزار جدید مرتبط با ایکس باکس پرده برمی‌دارد. متاسفانه این اینسایدر معروف جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده و مشخص نیست که ماهیت اصلی این سخت افزار چه خواهد بود. بیکر مدعی است که این سخت افزار از آنچه که بازیکنان انتظارش را دارند، کاملا متفاوت است.

در ادامه، بیکر خاطرنشان کرد که ردموندی‌ها در نظر دارند که در سال ۲۰۲۲ میلادی از این سخت افزار جدید رونمایی کنند، اما این برنامه قطعی نیست و با توجه به تداوم فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان، حمله نظامی روسیه به اوکراین و همچنین کمبود تراشه‌ها، ممکن است که برنامه‌ریزی‌ها دستخوش تغییراتی شود. بدین ترتیب، شاید مراسم معرفی از این سخت افزار به سال آینده میلادی موکول شود.

ناگفته نماند که شرکت مایکروسافت هنوز واکنشی از خود در قبال گزارش فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز این ادعا را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند. بدین ترتیب، تا به این لحظه نمی‌توان با قاطعیت درباره معرفی سخت افزار جدید ایکس باکس در سال ۲۰۲۲ میلادی اظهار نظر کرد و طبق معمول باید منتظر خبرهای موثق بمانیم. البته، در نظر داشته باشید که نیک بیکر یکی از اینسایدرهای شناخته‌شده‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که سابقه‌ی خوبی در افشای اطلاعات مختلف در رابطه با برنامه‌های مایکروسافت دارد و اغلب گفته‌های او به حقیقت پیوسته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا