بازی ویدئویی

اتمام بازی Elden Ring نزدیک به ۳۰ ساعت طول می‌کشد

بر اساس تازه‌ترین بیانیه‌ی استودیوی سرشناس فرام سافتور، اتمام بخش داستانی بازی مورد انتظار Elden Ring چیزی در حدود ۳۰ ساعت به طول می‌انجامد.

فرام‌سافتور یکی از با استعدادترین استودیوهای صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که نام خود را با ساخت سری دارک سولز و سبک منحصر به فرد آن بر سر زبان‌ها انداخت و سپس با خلق اثر بلادبورن، حسابی در میان بازیکنان محبوب شد. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، این استودیو چند وقتی است که روی ساخت یک بازی جدید به نام Elden Ring مشغول به فعالیت است که کمتر از یک ماه به انتشار آن باقی مانده و در حال حاضر هواداران بی‌شماری منتظر عرضه و تجربه‌ی این بازی نقش آفرینی هستند.

این عنوان اکشن و نقش‌آفرینی برای نخستین بار در جریان مراسم ای‌تیری سال ۲۰۱۹ میلادی به نمایش گذاشته شد و سپس مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در سکوت خبری طی کرد و فارغ از ارائه‌ی چند تریلر، اطلاعات چندان زیادی از گیم‌پلی آن در دسترس نیست. در این میان، ساعاتی پیش تیم توسعه‌دهنده در پیامی اعلام کرد که روند ساخت این عنوان به اتمام رسیده و به اصطلاح بازی گلد شده است. پایان روند ساخت یک بازی بدین معنی است که اثر مزبور برای انتشار در سراسر جهان به شرکت ناشر ارسال شده و بدون هیچ تاخیری در زمان مقرر به دست بازیکنان خواهد رسید.

در ادامه، استودیوی فرام سافتور از مدت زمان گیم‌پلی بازی نیز پرده برداشت. در واقع، چندی پیش سوال‌های زیادی مبنی بر مدت زمان بازی در جریان رویداد Taipei Game Show 2022 مطرح شد که یاسوهیرو کیتائو، تهیه‌کننده بازی الدن رینگ، در پاسخ به این ابهامات اعلام کرد که اتمام بخش داستانی و ماموریت‌های اصلی این عنوان چیزی در حدود ۳۰ ساعت به طول می‌انجامد. البته، این زمان برای درجه‌ی سختی متوسط صادق بوده و بدیهی است که در صورت اجرای بازی در درجه‌های سختی مختلف، این زمان نیز کاهش و یا افزایش می‌یابد.

از طرفی، مدت زمان تعیین شده مربوط به بخش داستانی بازی است و این عنوان جدا از مراحل اصلی، شامل یک سری ماموریت‌های فرعی می‌شود. سازندگان معتقد هستند که در کنار بخش خطی، بازی ده‌ها ساعت محتوا دیگر دارد که علاقه‌مندان می‌توانند از تجربه‌ی تک تک مراحل فرعی و اضافه لذت ببرند. یاسوهیرو کیتائو در این خصوص توضیح می‌دهد:

این زمان بسته به هر بازیکن تقریبا متفاوت است. با این حال، با توجه به یک سری اهداف مشخص شده در مسیر توسعه ما، بر این باور هستیم که اتمام بخش داستانی و ماموریت‌های اصلی بازی چیزی در حدود ۳۰ ساعت زمان می‌برد. به طور کلی، الدن رینگ یک بازی بسیار بزرگی است که شامل ده‌ها ساعت گیم‌پلی بیشتر می‌شود.  اما اگر صرفا به سراغ بخش خطی و مراحل اصلی بازی بروید، مدت زمان اتمام آن نباید از سی ساعت بیشتر شود.

طبق روال همیشه فرام سافتور، بازیکنان در اثر الدن رینگ نیز می‌توانند تمامی دستاوردها و پیشرفت‌های خود را از یک دور بازی به دور بعدی انتقال دهند. در واقع این عنوان دارای حالت نیو گیم پلاس (New Game Plus) است که بعد از اتمام بازی در دسترس بازیکنان قرار می‌دهد. به کمک این حالت، شما می‌توانید الدن رینگ را یک بار و با چالش‌های بیشتری تجربه کنید.

یاسوهیرو کیتائو در این باره می‌گوید:

با اینکه جهان الدن رینگ بسیار گسترده است، اما این دنیا به نحوی طراحی شده که می‌توان آن را بدون نیاز به تجربه‌ی همه موارد به اتمام رساند. برخی از بازیکنان از همان ابتدا شروع به بررسی و کاوش در تمام نقاط نقشه می‌کنند، در حالی که برخی‌ها ترجیح می‌دهند که در دور دوم به گشت و گذار و ماجراجویی در بازی بپردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا