بازی ویدئویی

آیا قرار است تمامی بازی‌های پلی استیشن 3 روی کنسول پلی استیشن 5 اجرا شوند؟

طبق گزارش بسیاری از کاربران، ظاهرا برخی از بازی‌های پلی استیشن 3 در منو فروشگاه آنلاین کنسول پلی استیشن 5 دیده شده‌اند! با این حساب، آیا قرار است تا قابلیت اجرای تمامی عناوین قدیمی روی کنسول نسل نهمی سونی اضافه شود؟

شاید هنگامی که کنسول‌های نسل نهمی معرفی شدند، یکی از برتری‌های تیم ایکس باکس به پلی استیشن در این بود که سری ایکس و اس می‌توانند تقریبا تمامی عناوین قدیمی که برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه شده بودند را اجرا کنند و حتی برای برخی از آن‌ها نرخ فریم و کیفیت بهتری داشته باشند. این ویژگی در ابتدا شاید چندان هم مهم نباشد، اما اگر از طرفداران قدیمی باشید که به تجربه بازی‌های قدیمی روی کنسول جدید علاقه دارد، احتمالا از این گزینه نهایت استفاده را خواهید کرد.

حال شما با داشتن سرویس گیم پس در کنسول‌های ایکس باکس و همچنین پلی استیشن ناو برای تجربه بسیاری از بازی‌های قدیمی استفاده کنید و از تجربه آن‌ها لذت ببرید. با این وجود کنسول‌های پلی استیشن 5 این دسترسی را به کاربر نمی‌دهند تا به راحتی بتواند هر بازی قدیمی مورد علاقه خود را جداگانه خریداری یا حتی با صاحب بودن آن اجرا کند، به همین دلیل نیز حتما شما باید عضو PS Now باشید. بدین ترتیب اگر شما نام هرکدام از بازی‌های کنسول پلی استیشن 3 را در استور پلی استیشن 3 سرچ کنید، در صورت پشتیبانی شاهد نسخه پلی استیشن ناو خواهید بود. این در حالی است که هم‌اکنون اگر نام بازی قدیمی Dead Or Alive 5 را در همین استور سرچ کنید، برای شما قیمت نشان داده می‌شود!

بازی Dead Or Alive 5 یکی از عناوین قدیمی کنسول پلی استیشن 3 بود که حتی برای کاربران اروپایی در سرویس پلی استیشن ناو هم در دسترس قرار ندارد. با این وجود لیست بازی‌های پلی استیشن 3 که هم‌اکنون در کنسول استور پلی استیشن 5 قابل خریداری هستند به همین یک عنوان ختم نمی‌شود. کاربران طی ۲۴ ساعت اخیر گزارش کرده‌اند که نام بازی‌های دیگری مانند Bejeweled و عناوین قدیمی و مختلف از سری Prince of Persia هم در فروشگاه دیده شده است.

ارائه بازی‌های پلی استیشن 3 به صورت جداگانه یا با سرویس خاص؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا