بازی ویدئویی

آیا شاهد دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی خواهیم بود؟

دنیای متصل مارول در فیلم و سریال، طی سال‌های اخیر غوغایی به پا کرده است، اما دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی نیز رخ خواهد داد؟ در ادامه قصد داریم گذری بر سخنان یکی از اعضای ارشد مارول درباره دنیای متصل مارول در بازی های ویدیویی داشته باشیم.

بیش از یک دهه است که مارول دنیای سینما و تلویزیون را تحت سلطه خود درآورده و روزانه به قدرت خود در این دو صنعت می‌افزاید. حال چندین سال است که آن‌ها نگاهی ویژه به دنیای بازی‌های ویدیویی داشته و با انتشار بازی‌هایی خارق العاده چون Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Guardians of the Galaxy توانسته‌اند سودی کلان از این بازی‌های به شدت زیبا و کامل به دست آورند. همین موضوع بدون شک سبب افزایش تلاش آن‌ها برای پیشرفت، انتشار بازی‌های بیشتر و در نتیجه سود بیشتر می‌شود و همانطور که احتمالا مطالعه کرده‌اید، بازی‌های Marvel’s Spider-Man 2‌ و Marvel’s Wolverine در دست توسعه بوده و شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به تازگی از آغاز توسعه بازی خود با محوریت شخصیت مرد آهنی (Iron Man) خبر داده است.

اما نکته جالب داستان ما این بوده که مارول، با وجود موفقیت بسیار زیاد در نتیجه ساخت دنیایی واحد در فیلم و سریال خود، قصد ندارد این رویکرد را در بازی‌های ویدیویی خود به کار گرفته و دنیایی واحد را وارد این صنعت بکند. طی مصاحبه نایب رئیس و کارگردان این استودیو یعنی بیل رزمن (Bill Rosemann) با GamesIndustry، از او پرسیده شد که آیا باید منتظر دنیایی واحد و متصل یا به عبارت دیگر دنیایی مشابه MCU در دنیای بازی‌های ویدیویی باشیم؟

رزمن در پاسخ اعلام کرد این چارچوب، چارچوب مد نظر استودیو او نبوده چون آن‌ها قصد دارند هر بازی جدید را به نحوی طراحی کنند که بازی داستان خود را برای خود شرح داده و در قید و بند دیگر بازی‌های مارول که توسط دیگر استودیوها طراحی شده، نباشد! رزمن در ادامه گفت:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا