بازی ویدئویی

آیا ساخت ریمیک Prince of Persia لغو شده است؟

شرکت یوبیسافت در پیامی رسما اعلام کرد که علی‌رغم تاخیرهای متعدد، روند ساخت ریمیک بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake لغو نشده است.

نزدیک به یازده سال از انتشار جدیدترین بازی سری پرطرفدار شاهزاده پارسی می‌گذرد؛ فرنچایزی که با اقتباس از داستان‌های پارسی و خاورمیانه، روایت جذابی از ماجراجویی‌های یک شاهزاده را روایت می‌کند. اگر اخبار بازی‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در طول یک دهه اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی در رابطه با ساخت دنباله یا ریبوت مجموعه به گوش رسیده و هر از چند گاهی نیز شاهد انتشار جزئیاتی از بازسازی این عنوان محبوب بودیم.

در میان این گزارش‌های ضد و نقیض، در نهایت دو سال پیش بود که شرکت یوبیسافت با انتشار یک تیزر کوتاه به طور رسمی از نسخه‌ی ریمیک بازی Prince of Persia The Sands of Time پرده برداشت. در ابتدا یوبیسافت پانا و یوبیسافت بمبئی وظیفه ساخت این عنوان را برعهده داشتند و بازی برای عرضه در سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه‌ریزی شده بود.

با این وجود، روند توسعه پروژه مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت و در پی مشکلات فراوان و موانع متعدد بر سر راه ساخت بازی، عرضه آن برای چندمین بار متوالی عقب افتاده است. در همین حین، چند وقت پیش بود که یوبیسافت خاطرنشان کرد که وظیفه ادامه فرآیند توسعه بازی را به استودیوی یوبیسافت مونترال محول کرده است.

در تازه‌ترین خبرها، شایعه‌هایی مبنی بر لغو پروژه ریمیک شاهزاده پارسی به چشم می‌خورد که شرکت فرانسوی یوبیسافت ساعاتی قبل در واکنش به آن‌ها، ضمن تکذیب تمام گمانه‌زنی‌ها، رسما اعلام کرد که بازی روند ساخت خود را به خوبی سپری می‌کند و در زمان مناسب با معرفی کامل بازی، جزئیات بیشتری از آن را با هواداران به اشتراک می‌گذارد.

شرکت یوبیسافت در این زمینه می‌گوید:

ساخت ریمیک Prince of Persia: The Sands of Time لغو نشده است. این بازی در حال حاضر در شعبه مونترال شرکت یوبیسافت در دست ساخت قرار دارد. هم اکنون تاریخی برای عرضه بازی مشخص نشده، اما زمانی که آماده باشد، اطلاعات بیشتری از آن به اشتراک می‌گذاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا