بازی ویدئویی

آیا زمان افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس فرا رسیده است؟

شرکت مایکروسافت در پیامی رسما اعلام کرد که در حال حاضر زمان مناسبی برای افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس و سری اس نیست.

در حال حاضر چیزی در حدود دو سال از عرضه کنسول‌های جدید دو شرکت مایکروسافت و سونی می‌گذرد؛ پلتفرم‌هایی که به لطف سخت‌افزارهای قدرتمند و فناوری‌های جدید، دوره جدیدی را در صنعت بازی‌های ویدیویی رقم زدند.. با این حال، عرضه این کنسول‌ها مشابه نسل‌های قبلی نبوده؛ چرا که به خاطر افزایش تورم جهانی و کمبود تراشه‌ها در بازار، تولید این پلتفرم‌ها با مشکلات و محدودیت‌های زیادی روبه‌رو است.

در همین راستا، به دلیل شرایط حال حاضر اقتصادی در اغلب کشورها، بسیاری از کمپانی‌های بزرگ با مشکل تورم جهانی دست و پنچه نرم می‌کنند و چه بسا تاکنون قیمت جهانی شماری از محصولات در حوزه‌های مختلف از جمله تکنولوژی و ویدیو گیم افزایش چشمگیری داشته است؛ به طوری که اگر خاطرتان باشد، چند هفته پیش بود که شرکت سونی قیمت کنسول پلی استیشن 5 را در اقصی نقاط جهان همچون اروپا، بریتانیا، استرالیا، آمریکای لاتین و آسیا افزایش داد.

با اعلام این خبر، طولی نکشید که شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد که به صورت مستمر در حال ارزیابی تجارت خود بوده تا همچنان  انتخاب‌های گیمینگ بی‌نظیری را به بازیکنان ارائه دهد. از طرفی، ردموندی‌ها رسما تایید کردند که قیمت کنسول‌ ایکس باکس سری ۲۹۹ دلار باقی مانده و قیمت ایکس باکس سری ایکس نیز همچنان ۴۹۹ دلار خواهد بود.

حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی قبل آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در مصاحبه با رسانه معروف CNBC خاطرنشان کرد که در حال حاضر زمان مناسبی برای افزایش قیمت کنسول‌های ایکس باکس نیست و مایکروسافت هیچ برنامه‌ای برای تغییر رویکرد و استراتژی‌های خود در خصوص تغییر قیمت پلتفرم‌های خود ندارد. با این حال، او مدعی است که شاید وضعیت در آینده نه چندان دور به کلی تغییر کند!

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما همواره در حال ارزیابی کسب و کار خود برای آینده هستیم. به نظر من، ما هرگز نمی‌توانیم بگوییم که کاری را انجام نخواهیم داد. زمانی که به کنسول‌های خود نگاه می‌کنیم و شما نیز در مورد آن صحبت کردید، فکر می‌کنیم آن‌ها فوق‌العاده ارزشمند هستند. ما جایگاه ایکس باکس سری اس در بازار را دوست داریم که کنسول ارزان‌تر ما است. بیش از نیمی از بازیکنان جدید از طریق ایکس باکس سری اس به جامعه ما ملحق می‌شوند.

در ادامه، آقای فیل اسپنسر اعلام کرد که در حال حاضر تمام تمرکز مایکروسافت روی جذب بازیکنان و گسترش جامعه ایکس باکس به ویژه سرویس اشتراکی گیم پس است. از طرفی، او اذعان داشت که هم اکنون بسیاری از بازیکنان با چالش‌های مالی دست و پنجه نرم می‌کنند که در صورت افزایش قیمت کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، برای خرید کنسول و بازی‌ها مردد خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا