بازی ویدئویی

آیا بازی Battlefield 2042 رایگان می‌شود؟

پس از عملکرد فوق‌العاده ضعیف روی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی، احتمال اینکه بازی Battlefield 2042 رایگان شود اکنون شدت گرفته و وضعیت آن طی هفته‌های آینده روشن خواهد شد. با این وجود، دلیل اصلی این عملکرد ضعیف و ایپه رایگان شدن بازی چیست؟

سال گذشته زمانی که اولین بار نام بازی Battlefield 2042 شنیده شد و سازندگان تریلر آن را منتشر کردند، همه چیز فوق‌العاده جذاب و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسید! در ویدیو معرفی، سربازانی به صورت فوق‌العاده استراتژیک می‌جنگیدند و گرافیک آن به حدی بالا بود که عملا از دیدن جزئیات مختلفش لذت می‌بردیم. سپس در میان یک درگیری به شدت نفس‌گیر، می‌بینیم که یک گردباد ماشین‌ها، سربازان و هرچیزی که نزدیکش باشد را به درون خود کشیده و پرتاب می‌کند! قاعدتا این ویدیو معرفی قول یک بازی خیلی قوی و خوب را می‌داد که در سال ۲۰۲۱ عرضه شده و حداقل تا یک سال همه را سرگرم نگه می‌دارد. حتی یک حالت جدید به نام Hazard Zone که به این عنوان اضافه شده، با داشتن یک مکانیزم بتل رویال مانند خود باعث شده بود تا برخی بازی Battlefield 2042 را رقیب تازه Warzone و سایر عناوین مانند Apex Legends بدانند، در حالی که بتلفیلد جدید، فقط بوی نا امیدی می‌داد.

در حقیقت Battlefield 2042 به هیچ وجه بازی ضعیفی نیست، بلکه در مقایسه با بسیاری از سایر عناوین حاضر، برخی برتری‌ها را هم دارد. اما مسئله اصلی اینجاست که سازندگان پیش از عرضه توقع کاربران را به حدی بالا برده بودند، که دیگر ظرفیت جبران اشتباهات را به شدت پایین آورده و به نحوی نظر طرفداران را نسبت به بازی، منفی کرده‌اند. همچنین پس از چندین ماه گذشتن از تاریخ عرضه، هنوز هم بازی به شدت باگ دارد! انقدر این باگ‌ها زیاد هستند که حتی یک کاربر حدود یک ماه پیش خود یک بازسازی از تریلر در مقابل واقعیت را برای Battlefield 2042 انجام داده بود که شدیدا هم آن را مسخره می‌کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا