بازی ویدئویی

آیا بازی جدید Deus Ex در دست ساخت قرار دارد؟

شواهد امر گویای این موضوع است که استودیو ایداس مونترال در کنار توسعه یک آی‌پی جدید، روی ساخت بازی جدید Deus Ex نیز فعالیت می‌کند.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که چند وقت پیش کمپانی بزرگ امبریسر گروپ تعدادی از استودیوهای شرکت ژاپنی اسکوئر انیکس نظیر کریستال داینامیکس، ایداس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال را خریداری کرد که به دنبال آن، مالکیت بیش از ۵۰ بازی مختلف همچون سری بازی Tomb Raider، سری بازی Thief، سری بازی Deus Ex و Legacy of Kain به این شرکت واگذار شد.

تا پیش از این معامله، به نظر می‌رسید که سری دئوس اکس، یکی از مجموعه‌های محبوب در سبک اکشن و نقش آفرینی، به کلی به فراموشی سپرده است؛ تا اینکه چند وقتی است گزارش‌های متعددی از احیای فرنچایز و توسعه بازی جدید آن به چشم می‌خورد. حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش آقای جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه معروف بلومبرگ، در گزارشی خاطرنشان کرد که استودیو ایداس مونترال در حال حاضر روی توسعه بازی جدید Deus Ex فعالیت می‌کند.

او مدعی است که بازی هم اکنون در مراحل ساخت ابتدایی خود قرار دارد و بدین خاطر، نباید به این زودی‌ها منتظر معرفی و عرضه آن باشیم. این اولین باری نیست که رسانه بلومبرگ به ساخت دنباله سری دئوس اکس اشاره می‌کند و چه بسا پیش‌تر نیز آقای جف گراب، خبرنگار رسانه جاینت بمب، اذعان داشت که ایداس مونترال سعی بر این دارد تا هرچه زودتر به این مجموعه بازگردد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که تیم سازنده برای توسعه سری دئوس اکس اهداف بلندپروانه‌ای در سر دارد و بازی جدید آن‌ها قرار است به طور مستقیم به رقابت با بازی شکست‌خورده Cyberpunk 2077 بپردازد! البته، ظاهرا توسعه این عنوان هنوز در اولویت اصلی استودیوی ایداس مونترال نیست و آن‌ها هم اکنون روی ساخت یک آی‌پی جدید تمرکز کرده‌اند که تا به امروز جزئیاتی از آن ارائه نشده است.

در ادامه، جیسون شرایر اعلام کرد که علی‌رغم تعطیلی استودیوی اونوما با نام سابق اسکوئر انیکس مونترال، امبریسر گروپ قصد تعطیلی ایداس مونترال را ندارد و در عوض قرار است یک پروژه معرفی نشده از این استودیو را لغو کند. طبق اظهارات آقای جیسون شرایر، این بازی برگرفته از Stranger Things و در سبک Kids on Bike بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا