بازی ویدئویی

آپدیت جدید بازی Battlefield 2042 منتشر شد

آپدیت جدید بازی Battlefield 2042 با تمرکز روی بهبود اسکورد و رفع برخی از مشکلات فنی به تازگی برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شده است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، جدیدترین بازی سری بتلفیلد نتوانست آن‌طور که باید و شاید ظاهر شود و به خاطر مشکلات فنی بسیار زیاد، مشکلات متعدد در ساختار گیم‎‌پلی و طراحی نامناسب نقشه‌ها، شکست تلخی را در کارنامه‌ی استودیوی دایس (DICE) و شرکت الکترونیک آرتز به ثبت رساند. با این وجود، تیم توسعه‌دهنده در طول چند ماه اخیر تمام تمرکز خود را روی بهبود بازی گذاشته و طی این مدت به‌روزرسانی‌های گوناگونی به دست بازیکنان رسیده است.

در تازه‌ترین این‌ها، ساعاتی پیش استودیوی دایس در پیامی رسما اعلام کرد که به‌روزرسانی شماره ۳.۳.۰ بازی به طور رایگان برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شده و کاربران هم اکنون قادر به دریافت و نصب آن هستند. یکی از بزرگ‌ترین ایرادات بازی که تاکنون انتقادهای زیادی نیز به آن وارد شده، بخش اسکوربرد یا همان جدول امتیازها است که حال بعد از ماه‌ها صبرو انتظار، به طور کامل تغییر کرده است.

آپدیت جدید بازی Battlefield 2042 تنها به بهبود اسکوربرد خلاصه نشده و در کنار آن، یک سری از باگ‌ها را نیز برطرف می‌کند. از طرفی، به واسطه‌ی این به‌روزرسانی، تغییراتی در کلیدبندی و سیستم کنترلی بازی ایجاد شده و از همه مهم‌تر، باندل Steadfast نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این باندل شامل چندین اسکین، یک سلاح سرد و یک کارت بازیکن است که تقدیم خریداران نسخه‌ی گلد یا آلتیمیت و یا صاحبان Year One Pass بازی خواهد شد. گفته شده این باندل به عنوان جبران در تاخیر انتشار فصل اول برای کاربران در نظر گرفته شده است.

دقت داشته باشید که کار استودیوی دایس با بازی به پایان نرسیده و آن‌ها کماکان به پشتیبانی از بتلفیلد ۲۰۴۲ ادامه می‌دهد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، به‌روزرسانی بعدی بسیار گسترده‌تر از ۳.۳.۰ خواهد بود که در نهایت ویژگی چت صوتی را به بازی اضافه می‌کند. همچنین، در این آپدیت به منظور بالانس گیم‌پلی، تغییراتی در عملکرد برخی از سلاح‌ها اعمال می‌شود. بر اساس بیانیه‌ی دایس، آپدیت بعدی در تاریخ نامشخصی از ماه آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) عرضه خواهد شد.

تیم توسعه‌دهنده در این زمینه توضیح می‌دهد:

به‌روزرسانی بعدی شامل شامل مجموعه‌ای گسترده از تغییرات و اصلاحات خواهد بود که در کنار آن‌ها، عملکرد VOIP برای اسکوآد معرفی خواهد شد. جدول امتیازها اکنون به‌روز شده و در پایان هر مسابقه در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر این موارد، ما قصد داریم تا تغییراتی در تعادل سازی تسلیحات موجود در وسایل نقلیه از جمله MC5 Bolte ایجاد کنیم و در عملکرد Attachment برای سلاح پیاده نظام نیز بازنگری خواهیم کرد.

ناگفته نماند که فصل اول بازی در ابتدا برای عرضه در سه ماهه‌ی اول سال جاری میلادی برنامه ریزی شده بود. اما، به دنبال مشکلات فنی و اعتراض‌های شدید طرفداران، استودیوی دایس به‌جای خلق محتوای جدید، به ناچار روی بهبود بازی متمرکز شد و به دنبال آن، انتشار فصل اول نیز تا تابستان سال ۲۰۲۲ میلادی عقب افتاد. شرکت الکترونیک آرتز در تازه‌ترین گزارش مالی خود اعلام کرده که بتلفیلد ۲۰۴۲ از نظر عملکرد تجاری نتوانسته انتظارها را برآورده کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا