تکنولوژی

SEO به معنای عدم نیاز به موتور‌های جستجو برای خواندن ذهن شما است

جان مولر از گوگل یک توییت خوب داشته که فکر می‌کردم در اینجا برجسته کردن آن مفید باشد. او در توییتر نوشته:

“SEO به معنای عدم نیاز به موتور‌های جستجو برای خواندن ذهن شما است.”

چیزی که من خودم برداشت کردم (که ممکن است تنها قضاوت خودم از این توییت باشد) به صورت خلاصه این است که SEO خوب وقتی رخ می‌دهد که گوگل از سایت شما سیگنال‌های متناقض نگیرد و حس نکند که به کل دارید ماشینی می‌نویسید.

یعنی مفهوم پست‌های شما باید برای خواننده باشد و نه برای اندکس شدن در گوگل.

درست است که باید یک سری اصولی رو رعایت کرد: طول مناسب عنوان پست – طول مناسب بدنه پست – استفاده از عناوین داخلی پستی – توضیح‌دار بودن عکس‌ها، چگالی مناسب کلمه کلیدی مورد نظر و …

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
کلاه تبلیغاتی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

اما از اینها که بگذریم خود پست را دیگر باید برای خواننده بنویسید. اگر توانستید یک خواننده انسانی را در پست خود راضی کنید، در آن صورت گوگل هم از شما راضی است.

گوگل مرتب الگوریتم‌هایش را به‌روز می‌کند. بله! می‌دانم که بسیاری از سایت‌ها را سراغ دارید که به صورت صنعتی مطلب درج می‌کنند و فعلا کلمات کلیدی مورد نظرشان به فارسی، رتبه‌های خیلی خوب می‌گیرند. اما بالا بودن رتبه این کلمات کلیدی بیشتر به خاطر آن است رقبای ضعیفی دارند که نمی‌توانند در همان موضوعات پست‌های با رعایت اصول، اما برای انسان بنویسند.

در یک دور باطل، اشخاصی که بعدا راهبرد خود را روی همان کلیدواژه می‌گذارند، با دیدن موفقیت سایت‌های دسته نخست، تصور می‌کنند که تنها راهکار باتکرار اندکی متفاوت همان پست‌هاست. SEO البته یک دانش است، اما نوشتن برای انسان‌ها، یک راهبرد موفقیت در طولانی‌مدت است که هم دانش می‌خواهد و هم شیدایی و هم احساس!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا