خانواده

10 روش ساده برای تمیز کردن باربیکیو + آموزش

آموزش تمیز کردن باربیکیو با چند روش کم زحمت

قطعاً تمیز کردن باربیکیو با تمیز کردن وسایل مختلفی که در آشپزخانه داریم، مثل اجاق گاز متفاوت است. باربیکیو چربی و آلودگی زیادی به خود جذب می کند، مخصوصاً اینکه در محیط باز قرار گرفته باشد. برای تمیز کردن آن باید نکات مهم تری را در نظر بگیرید که در این قسمت از سبک زندگی و خانه داری نمناک به شما کمک خواهیم کرد.

از پیاز استفاده کنید

هنگامی که مقداری گرما هنوز داخل باربیکیو وجود دارد، می توانید یک پیاز را به چنگال بزنید و آن را در قسمت های مختلف باربیکیو بکشید. آب پیاز به راحتی مواد غذایی را به خودش جذب می کند.

پیاز

از بخار آب تمیز استفاده کنید

اگر از باربیکیو استفاده کردید، دقت کنید هنگامی که در حال خنک شدن بود، یک روزنامه آغشته شده به آب را بردارید و بعد از خنک شدن روی آن گذاشته و درب آن را ببندید. نیم ساعت آن را در همین حالت نگه دارید تا بخار حاصل از آب روزنامه، باعث تمیز شدن داخل باربیکیو شود.

از ماشین ظرفشویی استفاده کنید

شما می توانید قطعات باربیکیو را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید و آن را تمیز کنید، مگر این که باربیکیو خیلی بزرگ باشد.

از قهوه استفاده کنید

قسمت داخلی باربیکیو یا لوازم باربیکیو را با قهوه پر کنید که یک ماده بسیار عالی برای کنده شدن چسبندگی های حاصل از مواد غذایی است. اسید موجود در قهوه باعث شل شدن آلودگی هایی می شود که به باربیکیو چسبیده اند.

قهوه

از اسپری سرکه استفاده کنید

500 میلی لیتر سرکه را با مقدار مساوی آب داخل بطری اسپری بریزید و سپس آن را به باربیکیو اسپری کنید. 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را خالی کرده و دوباره با سرکه پر کنید و روی قسمت مورد نظر اسپری نمایید و بعد اسکراب کنید تا به طور کامل تمیز شود.

جوش شیرین استفاده کنید

مقداری جوش شیرین داخل باربیکیو بریزید و کمی آن را داخل آب حل کنید. از یک اسفنج استفاده کرده و عمل اسکراب را انجام دهید تا تمام جوش شیرین ها از بین بروند.

از آب داغ و فویل استفاده کنید

اگر هنوز هم کثیفی و آلودگی داخل باربیکیو وجود دارد، می توانید آن را با آب داغ و صابون تمیز کنید. اگر براش مخصوص باربیکیو ندارید، از مقداری فویل استفاده کنید و روی قسمت های کثیف بکشید.

تمیز کردن باربیکیو

قسمت پایه باربیکیو را تمیز کنید

بسیار مهم است که خاکستر ها و ذغال های قدیمی را قبل از شروع دوباره برای پخت غذا از داخل باربیکیو تمیز کنید. حتماً دستمال آشپزخانه را داخل یک سطل آب مرطوب کنید و تمام کثیفی ها را بردارید و بعد از آب صابون استفاده کنید.

قسمت بیرونی را اسکراب کنید

بعد از این که تمیز کردن داخل باربیکیو به اتمام رسید، فراموش نکنید که قسمت بیرونی را هم تمیز کنید. آب داغ و صابون به شدت برای از بین بردن چربی ها موثر است.

کمی باربیکیو را گرم کنید

وقتی که کارتان تمام شد، باربیکیو را حداقل به مدت 15 دقیقه گرم کنید تا تمام بقایای مواد غذایی از بین برود و هنگامی که غذای بعدی را درست می کنید، طعم غذای قبلی داخل آن باقی نماند.

10 روش ساده برای تمیز کردن باربیکیو + آموزش

520

این مطلب مفید بود ؟200

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا