معرفی کتاب

معرفی کتاب در محاصره‌ احمق‌ها، شناخت آدم‌هایی که نمی‌توانیم بشناسیم، نوشته توماس اریکسون

کتاب در محاصره‌ احمق‌ها به ما کمک می‌کند با بخشی از خصوصیات برجسته خود و انسانهای پیرامون آشنا شویم و رفتارمان را در موقعیت‌های متفاوت، مطابق با آن خصوصیات تنظیم کنیم.

کتاب در محاصره احمق‌ها ابتدا به زبان سوئدی منتشر و با فروش میلیونی، به پرفروش‌ترین کتاب سال آن کشور تبدیل شد. این کتاب به ۳۹ زبان دنیا ترجمه شده و به همین علت، فروش جهانی خوبی هم داشته است.

این کتاب پر از اطلاعات عملی برای نحوه برقراری ارتباط موفق با انسان‌های پیرامون است و به خواننده کمک می‌کند تا با روش‌های ساده، آدم‌های اطراف خود را بشناسد و بدین ترتیب با آدم‌های پیرامونش، از همسرش گرفته تا همکاران و دوستانش، بهتر و مؤثرتر ارتباط برقرار کند.

نویسنده این کتاب -توماس اریکسون- استاد دانشگاه و مدرس حوزه ارتباطات انسانی، رفتارهای انسانی، مدیریت و رهبری و نیز نویسنده کتاب‌هایی در حوزه رفتارهای انسانی و ارتباطات میان فردی است. او در حقیقت کارشناس ارتباطات میان فردی و مربی سازمانهای در حال توسعه است.

اریکسون در هجده سال گذشته بیشتر از پنج هزار مدیر را تربیت کرده است. او کتاب‌های علمی پرخواننده‌ای درباره ارتباطات و رفتارهای انسانی نوشته و منتشر کرده است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

اریکسون با شرکتها و سازمان‌های مختلفی کار کرده و محتوای کتاب‌هایش متون درسی کلاس‌های آموزشی برای تربیت مدیران در نقاط مختلف جهان بوده است. سخنرانی‌هایش در سوئد، سراسر اروپا و جهان خواستار و طالب فراوان دارد. سخنرانی‌هایش بیشتر در سازمانها برای مدیران عالی و میانی و البته برای کارمندان سطوح اجرایی برگزار می‌شود.


شاید تاکنون در این فکر بوده‌اید که چرا با بقیه فرق می‌کنید. رفتارهای انسانی در اکثر مواقع و اکثر موارد پیچیده، درهم و برهم و مبهم است. در بعضی موارد، آدم‌های اطراف ما ابله و احمق به نظر می‌آیند. شناخت رفتارهای انسانی کاری بی‌پایان و تمام نشدنی است.

برای پیدا کردن چرا، چه، چگونه و دلیل پشت پرده انتخاب‌های دیگران تلاشی بی‌پایان نیاز است. وقتی کسی را متفاوت با خودمان می‌یابیم، خیلی ساده اما خطرناک است که او را احمق، اشتباه کار و حتی کم هوش بنامیم. اما دنیای امروز ایجاب می‌کند که وقتی قصد داریم قوت یا ضعف کسی را ارزیابی کنیم، درکی پیچیده‌تر از او داشته باشیم.

مهم‌ترین درسی که از خواندن این کتاب نصیب شما می‌شود این است که بفهمید آن احمق‌ها و ابله‌هایی که گرداگرد شما را فراگرفته‌اند نه ابله هستند و نه احمق. برعکس، آن‌ها انسان‌هایی محترم هستند که ارزش احترام گذاشتن، درک شدن و ارزشیابی دارند.


کتاب در محاصره‌ی احمق‌ها
شناخت آدم‌هایی که نمی‌توانیم بشناسیم
نویسنده: توماس اریکسون
مترجم: علی‌اکبر عبدالرشیدی
نشر گویا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا