تکنولوژی

قابلیت ناوبری گوگل مپس (Google Maps) در دسترس کاربران ایرانی

قابلیت Navigation یا همان مسیریابی گوگل حالا برای کاربران ایرانی هم ارایه شده و از این پس کاربران همانند اپلیکیشن‌هایی مثل ویز امکان استفاده از گوگل مپس (Google Maps) را خواهند داشت.

اگر از اپلیکیشن ویز استفاده می‌کنید، حتما می‌دانید که قابلیت راهنمای صوتی این اپلیکیشن چه کمکی به شما در حین رانندگی می‌کند تا مسیر بهتری را انتخاب کنید و در زمان کوتاه‌تری به مقصد برسید؛ به علاوه اینکه قابلیت مسیریابی صوتی به شما کمک می‌کند که بدون نگاه کردن به نمایشگر گوشی، مسیرتان را پیدا کنید.

گوگل از چندی پیش این سرویس را برای کاربرانش ارایه کرده، اما به دلیل تحریم‌ها این قابلیت برای کاربران ایرانی در دسترس نبود و حالا این امکان برای ایرانی‌ها هم فراهم شده است.

به این ترتیب کاربران به سرویس مسیریابی صوتی گوگل هم همانند ویز، بلد و نشان دسترسی خواهند داشت.

برای استفاده از این قابلیت لازم است ابتدا اپلیکیشن گوگل مپس را از طریق پلی‌استور به‌روزرسانی کنید تا نسخه‌ی جدید این اپ در دسترس‌تان قرار بگیرد. سپس مکان مورد نظرتان را روی گوگل جستجو کرده و روی کلید Directions بزنید، سپس آیکون مثلثی در همان قسمت با نام Start ظاهر می‌شود، وقتی روی این کلید بزنید مسیریابی آغاز می‌‌شود.

در بخش بالای صفحه نوار سبزی دیده می‌شود که می‌توانید گام به گام همه‌ی مسیر را ملاحظه کنید یا روی Show routes بزنید و کل نقشه مسیر نمایش داده می‌شود.

در صورتی که روی گزینه مشخص شده در تصویر ضربه بزنید، مسیرهای جایگزین هم به شما نشان داده می‌شود اما معمولا مسیر اولیه‌ای که گوگل مپس (Google Maps) پیشنهاد می‌کند، بهترین گزینه است.

در قسمت پایین صفحه زمان تقریبی رسیدن به مقصد و فاصله نیز دیده می‌شود.

اگر روی این نوار سفید رنگ بزنید می‌توانید گزینه‌های بیشتری را مشاهده کنید و مثلا مشخص کنید که وضعیت ترافیک هم نمایش داده شود یا خیر یا نقشه ماهواره‌ای را ببینید.

در آخرین بخش گزینه Setting یا تنظیمات دیده می‌شود؛ روی این بخش اگر کلیک کنید در بخش اول گزینه‌ی تنظیمات صدا دیده می‌شود که می‌توانید سه حالت آرام، نرمال و صدای بلند را انتخاب کنید.

گوگل مپس (Google Maps)

در بخش بعدی تنظیم زبان وجود دارد که متاسفانه زبان فارسی هنوز به این قسمت اضافه نشده است.

در بخش بعد گزینه‌های مختلف برای پخش صدای ناوبری حتی هنگام مکالمه تلفنی دیده می‌شود که می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین گزینه‌ای وجود دارد که حتی در زمان پخش موسیقی از گوشی، باز هم صدای ناوبری پخش شود یا خیر.

حتی می‌توان از قابلیت دستیار صوتی گوگل هنگام ناوبری استفاده کرد.

اگر این صفحه را اسکرول کنید گزینه‌های بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرد؛ مثلا می‌توانید رنگ و تم صفحه نقشه را به حالت شب، روز و خودکار تغییر دهید.

در پایان هم می‌توانید آیکون مسیر را بر اساس کیلومتر یا مایل مشخص کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا