تکنولوژی

شرکت EA حاضر نشد باج بدهد – هکرها صدها گیگ از سورس کد شرکت EA را به صورت آنلاین منتشر کردند

بعد از اینکه شرکت EA حاضر نشد باجی به هکرها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بپردازد، هکرهایی که صدها گیگ از سورس کد شرکت EA را سرقت کرده بودند، همه این اطلاعات را به صورت آنلاین منتشر کردند.

اطلاعات منتشر شده شامل ۷۸۰ گیگ از سورس کد بازی‌هایی مانند فیفا ۲۱ و فیفا ۲۲ و نیز موتور داخلی فراست‌بایت است که در گیم‌های مختلفی از بتلفیلد گرفته تا مس افکت اندرومدا از آنها استفاده می‌شود. این فایل‌ها در سایت تورنت و نیز در «دارک وب» از اواخر ماه جولای میلادی، گذاشته شده‌اند.

سایت ریکورد که اخیرا برای چک کردن صحت ماجرا، فایل‌ها را دانلود کرده، اسکرین‌شات‌هایی از پوشه‌ها و فایل‌ها را منتشر کرده است.

البته شرکت EA‌در بیانیه‌ای تصریح کرده که اطلاعات کاربران، شامل فایل‌های سرقتی نبوده است و اظهار کرده که با مقامات قانونی و متخصصان دیگر مشغول تحقیق جنایی در مورد این هک هستند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

مشکل اصلی EA با سری فیفا نیست، بلکه آنها نگران درز اطلاعات موتور فراست‌بایت است. آنها به ویژه نگرانند که سازندگان کدهای فریب یا چیت کدها با استفاده از شناختی که از موتور مذکور به دست می‌آورند برای  بازی‌هایی مانند بتلفیلد ۲۰۴۲، کدهای فریبی برای پی سی و کنسول منتشر کنند.

گمان می‌رود که هکرها کوکی‌های اسلک کارکنان EA‌را از طریق دارک وب به دست آورده باشند و بعد با استفاده از آنها و نیز مهندسی اجتماعی یک کارمند EA ‌را فریب داده باشند که اطلاعات ورودش را به آنها بدهند. برای این کارمند فریب خورده این پیام آمده بود که «در مهمانی دیشب گوشی‌ام را گم کرده‌ام.»

به این ترتیب هکرها توانستن به شبکه داخلی شرکت EA دست پیدا کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا