اخبار

آیین‌ نامه‌ سفر به ایران تدوین می‌شود

این خبر برگرفته از سایت کجارو است

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  در نشست مشترک وزیران امور خارجه، بهداشت و درمان و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در محل وزارت خارجه برگزار شد، با اشاره به  تدوین آیین‌نامه‌ سفر به ایران، اذعان داشت:

گردشگری از مصادیق بارز دیپلماسی عمومی است و سیاست دولت سیزدهم نیز تقویت دیپلماسی عمومی است که یکی از شاخه‌های مهم آن موضوع گردشگری است.

ضرغامی با اشاره به توقف ۲۰ ماهه صدور ویزای گردشگری ایران، از گسترش روند واکسیناسیون عوامل مرتبط با گردشگری و تداوم همکاری‌ها با وزارت بهداشت برای هماهنگی‌ها و اقدامات لازم به‌منظور تعیین رعایت پروتکل‌ها و تنظیم مقررات مربوط به ورود گردشگر در کشور خبر داد و گفت:

همان طور که اشاره کردم ۲۰ ماه است صدور ویزای گردشگری متوقف شده است، با توجه به اهمیت موضوع گردشگری و همچنین اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تنظیم مقررات در این زمینه آیین‌نامه‌ای در این زمینه تدوین شده که ابلاغ می‌شود. در ارتباط با این آیین‌نامه عوامل مؤثر در گردشگری توجیه شده‌اند و در این زمینه آموزش‌هایی به آن‌ها در حال ارائه شدن است و ما در تلاش هستیم تا بتوانیم گردشگری را هرچه زودتر از سر بگیریم و زمینه‌های لازم برای صدور ویزای گردشگری در تمام حوزه‌های مرتبط فراهم شود.

ضرغامی گردشگری را از جمله موضوعاتی دانست که موضوع تحریم‌ها نمی‌تواند در مورد آن معنا و مفهومی داشته باشد. وی اظهار کرد:

همان طور که اشاره شد اگر زمینه‌های لازم فراهم شود، ان‌شاء‌الله در آینده نزدیک روند مربوط به گردشگری و صدور ویزای آن آغاز خواهد شد.

در همین راستا اکبر غمخوار، عضو هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران با اشاره به تدوین پروتکل سفر به ایران برای گردشگران خارجی با همکاری وزارتخانه‌های مربوط، از گشایش مرزها به‌روی کردشگران کشورهایی که کمترین آلودگی را دارند خبر داد. وی در این رابطه اظهار کرد:

با همکاری وزارت بهداشت، کشورهایی که کمترین آلودگی به ویروس کرونا را دارند، مشخص شده‌اند که ورود گردشگرانِ آن‌ها به ایران بلامانع است. پذیرش گردشگر از کشورهای پرخطر نیز فعلا صورت نمی‌گیرد.

بهرام الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه بر شرط دریافت هر دو دوز واکسن کرونا برای گردشگران ورودی تاکید کرد. علاوه بر وی، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه نیز برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی را توسعه گردشگری در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه‌ها دانست.

وب سایت مخلوط هیچ مسئولیتی نسبت به این خبر ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا