تکنولوژی

۶ افزونه رایگان فایرفاکس برای بهبود تجربه تماشای یوتیوب

یوتیوب به یک ابرپلتفرم استریم ویدئوی تبدیل شده است ولی به معنای کامل بودن و نداشتن کمبود و نقص نیست. هر بار که مرورگر خود را می‌بندید و دوباره باز می‌کنید؛ باید تنظیمات مختلفی را از ابتدا در یوتیوب اعمال کرده تا آن‌طور که دوست دارید؛ فیلم و سریال و هر چیزی در این پلتفرم را تماشا کنید. شاید هم از تبلیغات زیاد و بدموقع یوتیوب خسته شده باشید.

واقعیت این است که چیزهای زیادی در یوتیوب برای بهبود دادن یافت می‌شود. افزودنی‌های مرورگرهای وب به شما کمک می‌کنند برخی از این بهبودها را انجام دهید و کمتر درگیر تنظیمات یوتیوب شده و خسته و دل‌سرد نشوید.

در اینجا می‌خواهیم سراغ ۶ افزونه رایگان و برتر فایرفاکس برای بهبود تجربه کاربری تماشای یوتیوب برویم:

YouTube High Definition

اولین افزونه بسیار خوبی که می‌توانید روی فایرفاکس برای بهبود یوتیوب نصب کنید؛ افزونه YouTube High Definition است که نحوه مشاهده فیلم‌های یوتیوب را برای شما تغییر می‌دهد.

خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
درمان دیسک کمر با آندوسکوپی دیسک کمر

همان‌طور که از نام این افزونه پیدا است؛ افزونه‌ای است که به شما امکان می‌دهد همیشه ویدئوهای یوتیوب را با بالاترین کیفیت ممکن تماشا می‌کنید.

اگر دنبال رزولوشن خاصی هستید؛ مثلا رزولوشن مانیتور شما محدودیت‌های خاصی دارد یا اینترنت شما مشکل دارد و باید فیلم‌ها را با کیفیت تصویر پایین‌تر پخش کنید؛ افزونه YouTube High Definition به شما امکان می‌دهد؛ رزولوشن ترجیحی خود را انتخاب کنید.

البته، افزونه YouTube High Definition میزبان ویژگی‌های زیاد دیگری است. مثلا، می‌توانید اندازه پخش‌کننده ویدئویی را نیز انتخاب کرده و کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنید. ویژگی دیگر، مدیریت و توقف پخش خودکار صدای ویدئویهای یوتیوب است.

جالب است بدانید این افزونه از ویدئوی‌های یوتیوب که در سایت‌های دیگر مانند صفحات وب یا فیسبوک و توییتر جاسازی (امبد) شده‌اند؛ نیز پشتیبانی می‌کند. یعنی هر جایی که ممکن است یک ویدئوی یوتیوب پیدا کنید؛ این برنامه افزودنی کار می‌کند. با استفاده از این افزونه، بدون در نظر گرفتن اینکه کجا آنلاین هستید؛ یک تجربه کاربری تماشای یکپارچه داشته باشید.

SponsorBlock

اگر از تبلیغات و پیام‌های حامیان مالی، یادآوری‌های اشتراک و موارد دیگر نظیر این‌ها در حین تماشاهای ویدئوی‌های یوتیوب خسته شده‌اید؛ سراغ نصب افزونه رایگان فایرفاکس SponsorBlock بروید که به کاهش این مشکلات کمک می‌کند.

SponsorBlock کاملا یک افزونه crowdsourced برای شناسایی و حذف انواع مزاحمت‌ها و اعلان‌های ناخواسته در ویدئوهای یوتیوب است. این افزونه می‌تواند طیفی از اعلان‌ها یا تبلیغات ویدئویی مزاحم روی یوتیوب شما را مسدود کند. انواع تبلیغات، معرفی‌ها، یادآوری‌های اشتراک، بخش‌های غیرموسیقی در نماهنگ‌ها و نظایر این‌ها را به طور خودکار نادیده گرفته و حذف می‌کند. بنابراین، دیگر نیازی نیست شما این مزاحمت‌ها را تجربه کنید.

افزونه SponsorBlock به طور خودکار، بخش‌هایی از نوار ویدئویی که متشکل از یک تبلیغ است را پیش از رسیدن به آن مشخص می‌کند تا بدانید در چه بازه زمانی از تماشای فیلم، یک تبلیغ قرار دارد. همین‌طور، می‌توانید هرگونه تبلیغ گمراه‌کننده یا نادرست را نیز با این افزونه شناسایی و گزارش کنید.

Video Download Helper

افزونه جالب و مفید فایرفاکس برای یوتیوب، افزونه Video Download Helper است که اجازه می‌دهد انواع ویدئوها و تصاویر یوتیوب را از درون وب‌سایت‌ها دانلود کنید.

این افزونه منحصرا برای یوتیوب نیست و می‌توانید برای پلتفرم‌های دیگر استریم ویدئو نیز استفاده کنید ولی هرگاه در یک صفحه وب باز شده، ویدئوی یوتیوب جاسازی شده باشد؛ به طور خودکار فعال می‌شود.

به عنوان مثال، اگر برای تماشای یک ویدئو وارد یوتیوب شوید؛ افزونه Video Download Helper به طور خودکار فعال شده و لینک دانلود مستقیم ویدئو روی کامپیوتر را به شما می‌دهد.

می‌توانید از این افزونه برای کارهای بیشتری استفاده کنید. مثلا، این افزونه می‌تواند فایل‌ها را بین فرمت WEBM و MP4 تبدیل کند. همین‌طور، می‌تواند چندین فایل را با هم ترکیب کرده و یک فایل نهایی کلی بدهد.

Enhancer for YouTube

اگر به دنبال چندین ابزار برای بهبود تجربه تماشای یوتیوب هستید؛ Enhancer for YouTube یک افزونه رایگان فایرفاکس عالی برای این منظور است.

Enhancer for YouTube افزونه‌ای است که چندین کار مختلف را به طور همزمان انجام می‌دهد و به یک بهبوددهنده بی‌نهایت برای یوتیوب تبدیل شده است. یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌های این افزونه برای یوتیوب، میانبرهای ماوس و صفحه‌کلید است.

به شما امکان می‌دهد میانبرهای مختلفی را برای کنترل یوتیوب به دلخواه خود تنظیم کنید و کلیدهایی به عملکرد ماوس بیفزایید که به‌طور پیش‌فرض در دسترس نیستند. همچنین، افزونه Enhancer for YouTube به شما امکان می‌دهد یک سری کارهای تکراری در یوتیوب را به صورت خودکار درآورید. مانند انتخاب کیفیت پخش مناسب؛ به‌طوری که دیگر مجبور نباشید همان ورودی‌ها و تنظیمات را بارها و بارها تکرار کنید.

این افزونه از پوسته‌های تیره برای یوتیوب پشتیبانی می‌کند؛ می‌توانید از پخش‌کننده‌های پاپ‌آپ برای ویدئوهای یوتیوب استفاده کنید تا بدون اینکه پنجره‌های دیگر را ببنید؛ پاپ‌آپ پخش‌کننده در بالای صفحه شما باقی بماند و موثرتر کار کنید.

YouTube Downloader WebX

افزونه YouTube Downloader WebX یک دانلودکننده سبک ویدئوها و صداهای یوتیوب است. تنها کاری که باید برای استفاده حداکثری از YouTube Downloader WebX انجام دهید؛ این افزونه را دانلود و روی مرورگر فایرفاکس نصب کنید و بعد به مرور صفحات وب کنید.

این افزونه، هنگامی که به یک ویدئوی یوتیوب جاساز شده برسید؛ به طور خودکار ویدئو را شناسایی کرده و به شما امکان می‌دهد خیلی ساده و راحت این ویدئو را دانلود کنید.

افزونه YouTube Downloader WebX می‌توانید ویدئوها را در حین دانلود، به فرمت‌های دیگر هم تبدیل کند.

Adblocker for YouTube

آخرین افزونه‌ای که می‌خواهیم معرفی کنیم؛ افزونه معروف Adblocker for YouTube است که از نامش پیدا است؛ چه عملکردی دارد. اگر زمان زیادی در یوتیوب سپری کرده باشید؛ خوب می‌دانید تبلیغات هنگام تماشای ویدئوها چقدر آزاردهنده هستند و شاید شما را ناامید کنند.

افزونه Adblocker for YouTube می‌تواند ویدئوها و تبلیغات بازاریابی یوتیوب را حذف کند. هم دیگر نیازی نیست منتظر نمایش ویدئوها بمانید و هم اینکه یوتیوب سبک‌تر در مرورگر شما بارگذاری شده و ویدئوها سریع‌تر پخش می‌شوند.

افزونه Adblocker for YouTube نه فقط برای فایرفاکس، بلکه افزونه‌ای برای تمام مرورگرهای وب است و می‌توانید از آن در برنامه‌های مرورگر وب دیگر هم استفاده کنید.

همیشه چیزهای زیادی برای کاهش وجود دارد

امیدواریم که این ۶ افزونه به شما کمک کنند؛ چیزهای بیشتری در یوتیوب یافته و تجربه تماشای بهتری پیدا کنید. همیشه چیزهای زیادی بیشتر از یک تماشای ساده ویدئوها وجود دارد و این شما هستید که باید دنبال روش متفاوت‌تر و بهتری برای تجربه کردن‌های جدید باشید.

به جز این افزونه‌ها، اگر کمی کنکاش کنید؛ باز هم افزونه‌های رایگان و مفیدی خواهید یافت که یکی از کاستی‌ها و مشکلات شما در استفاده از یوتیوب را رفع می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا