بازی ویدئویی

۵ بازی از سرویس Xbox Game Pass حذف می‌شوند

بر اساس بیانیه‌ی اخیر ردموندی‌ها، بازی Oxenfree به همراه چهار اثر دیگر از جمله The Jackbox Party Pack 4 به‌زودی سرویس ایکس‌باکس گیم پس را برای همیشه ترک می‌کنند.

محبوبیت فوق‌العاده‌ی ایکس‌باکس گیم پس بر هیچکس پوشیده نیست. سرویس اشتراکی مایکروسافت که کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان ارائه می‌دهد تا بسیاری از کاربران پلتفرم‌های ایکس‌باکس و پی‌سی با عضویت در آن هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. این سرویس همواره در طول عمر خود مورد پشتیبانی قوی و مستمر مایکروسافت قرار گرفته و ماهانه علاوه بر آثار انحصاری برند ایکس‌باکس، عناوین ویدیویی مختلف و محبوبی به آن اضافه می‌شود که در موفقیت گیم‌پس به شدت تاثیرگذار بوده است. با این حال، هر از چند گاهی نیز برخی از عناوین در سکوت خبری از این سرویس وداع می‌کنند که در جدیدترین خبرها، گویا پنج بازی دیگر در طول هفت روز آینده برای همیشه از دسترس کاربران ایکس‌باکس گیم پس خارج می‌شوند.

اولین و صدالبته برجسته‌ترین بازی که قرار است به‌زودی از فهرست آثار ایکس‌باکس گیم پس حذف شود، Oxenfree نام دارد. این عنوان که توسط استودیوی مستقل نایت اسکول (Night School) ساخته شده، برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی روانه بازار شد. بازی در واقع یک اثر در سبک ماجراجویی ترسناک است که حوادث آن به صورت دیالوگ محور پیش می‎‌رود و مشابه برخی از عناوین، تمامی اتفاقات بازی وابسته به انتخاب‌های بازیکن در طول گیم‌پلی خواهد بود. با وجود این که بازی در بخش گیم‌پلی با مشکلات فنی نسبتا زیادی روبه‌رو است، اما داستان درگیرکننده و گرافیک جالب، آن را به یکی از بهترین آثار مستقل در نسل نهم تبدیل کرده و تجربه‌ی آن بی‌شک شما را برای مدتی به خود سرگرم می‌کند. با این حال، اثر مذکور تنها هفت روز دیگر در ایکس‌باکس گیم پس به صورت رایگان در دسترس شما خواهد بود.

The Jackbox Party Pack 4، ساخته‌ی شرکت جک باکس گیمز، دیگر عنوانی که به‌زودی از سرویس ایکس‌باکس گیم پس خداحافظی می‌کند. البته، گفته شده که نسخه‌ی کنسولی بازی از سرویس مذکور حذف می‌شود و کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی همچنان می‌توانند از تجربه‌ی رایگان بازی لذت ببرند. با توجه به عملکرد مثبت بازی در شبکه‌ی پرمخاطب استیم، عدم حذف نسخه‌ی پی‌سی از گیم پس چندان هم دور از انتظار نبود. با این حال، کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی به جای بازی مزبور، Mother Russia Bleeds را برای همیشه از دست می‌دهند. علاوه بر این‌ها، دو Momodora: Reverie Under the Moonlight و Vambrace: Cold Soul نیز برای همیشه از دسترس کاربران پلتفرم‌های ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی سرویس ایکس‌باکس گیم پس خارج می‌شوند.

همان‌طور که اشاره کردم، تمامی آثار مذکور در روز یک‌شنبه، دهم اسفند ماه سال جاری (مصادف با ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی) برای همیشه سرویس ایکس‌باکس گیم پس را ترک می‌کنند. با وجود این که ممکن است مایکروسافت در آینده بار دیگر با شرکت‌های ناشر و استودیوهای سازنده این عناوین همکاری کند، اما در مجموع بعید به نظر می‌رسد که مجددا شاهد بازگشت این آثار به سرویس ایکس‌باکس گیم پس باشیم. از این رو، از آنجا که این بازی‌ها هفت روزی مهمان گیم پس هستند، توصیه می‌کنم که فرصت را از دست ندهید و در طول این مدت کم از تجربه‌ی رایگان بازی‌ها لذت ببرید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا