تکنولوژی

یک کامیون کامل از کارت‌های گرافیک EVGA RTX دزدیده شد

فعلا در بازه زمانی هستیم که کمبود جهانی تراشه وجود دارد. حتی شرکت‌های بزرگ هم به زحمت افتاده‌اند. در این میان گیمرها و آنهایی که محتاج پی سی های با میزان عملکرد بالا هستند، بیشتر مشکل را حس می‌کنند. اما به این دشواری، باید سرقت یک محموله کامل کارت گرافیک را اضافه کنید!

بر اساس نوشته‌ای در یک فوروم که توسط مدیر محصول EVGA -جیکوب فریمن- منتشر شده، به تازگی سارقان یک کامیون کامل از کارت‌های گرافیکی EVGA RTX سری ۳۰ را دزدیده‌اند.

کارت‌های گرافیکی در زمان سرقت از سانفرانسیسکو به مرکز توزیع EVGA در جنوب کالیفرنیا در حال انتقال بودند و هنوز مشخص نیست که چه تعداد کارت دزدیده شده.

فریمن نوشته است که «اگر فکر می‌کنید ممکن است کارتی تهیه کرده باشید که در واقع مال دزدید است، می‌توانید با وارد کردن شماره سریال کارت خود در صفحه وضعیت گارانتی EVGA از آن مطلع شوید. همچنین می‌توانید با تلاش برای ثبت کارت خود در بخش محصولات همین کار را بکنید.»

این پست به کاربران هشدار می‌دهد که «خرید یا دریافت» کالا‌های دزدیده شده و همچنین «پنهان کردن، فروش یا کمک به این کارها»، همه از نظر حقوقی تصرف دارایی غیرقانونی محسوب می‌شوند. EVGA همچنین می‌گوید که «هیچ ضمانتی برای ارتقای کارت‌های دزدیده شده را ثبت یا تضمین نمی‌کند».

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی

فریمن به دلیل تحقیقات در جریان پلیس نتوانست جزئیات بیشتری در مورد سرقت کامیون بدهد، با این حال، او در ایمیلی گفت: «اگر کاربر سؤالی داشت، از او می‌خواهیم با ما با نشانی ایمیل stopRTX30theft@evga.com تماس بگیرد.»

این اولین بار نیست که محموله بزرگی از کارت‌های گرافیک به سرقت می‌رود و متأسفانه احتمالا آخرین بار هم نیست. در پایان سال ۲۰۲۰،حدود ۳۴۰۰۰۰ دلار GeForce RTX 3090s از کارخانه MSI در چین به سرقت رفت. کارت‌های گرافیک به هدف اصلی برای سارقان تبدیل شده‌اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا