اخبار

چاپ گران‌قیمت کارنامه دولت روحانی با حمایت وزارت ارشاد!

به گزارش خبرنگار مهر، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به‌عنوان زیرمجموعه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت‌های تدبیر و امید، در پایان کار این دولت، به‌تازگی مجموعه‌ای ۲۵ جلدی منتشر کرده که در برگیرنده کارنامه فعالیت‌های فرهنگی دولت مذکور است که با هزینه بسیار بالایی منتشر شده است. سخنرانی‌ها، سفرهای خارجی، دیدارها و … از جمله مطالبی هستند که گزارش‌های کتاب‌های این مجموعه شامل می‌شوند.

«سفیر اعتدال» نام یکی از کتاب‌های این مجموعه است که گزارش سفرهای خارجی دولت دوازدهم از قزاقستان تا ژاپن را در حجم ۴۲۴ صفحه شامل می‌شود. این کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰۰ هزار تومان عرضه شده است.

عنوان جلد دیگری از این مجموعه، «دولت تدبیر، ملت امید» است، این کتاب به برنامه‌ها و دیدارهای مردمی حسن روحانی در دولت یازدهم می‌پردازد. این جلد هم ۲۴۵ صفحه دارد و با متن اندک، سرشار از تصاویر رنگی است که با قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

مجلد دیگر «میزبانی ایرانی» است که در واقع کتاب مهمانان خارجی دولت تدبیر و امید است و در ۱۸۴ صفحه با قیمت نازل ۴۵ هزار تومان آن‌هم با کاغذ گلاسه قیمت گذاری شده است! در این کتاب، درباره مهمانان خارجی دولت از روز تحلیف تا سفر نخست وزیر عراق صحبت شده و این بخش‌ها، مملو از تصاویر با کیفیت دو صفحه‌ای از مقامات سایر کشورها در ایران و دیدارهای رئیس جمهور وقت هستند.

چاپ مجموعه‌ گزارش فعالیت‌های دولت تدبیر و امید

اثر دیگری که در قالب مجموعه مورد اشاره چاپ شده، ۶۷۶ صفحه دارد و سرشار از تصاویر رنگی و کاغذی مرغوب است که با قیمت ۷۰ هزار تومان عرضه شده است. بخشی از مطالب کتاب درباره سفرهای استانی از خوزستان تا البرز است؛ هم به لحاظ حجم و هم قطع بسیار بزرگ و با کیفیت است و این‌که در نبود کاغذ چه‌طور این اثر و دیگر عناوین مجموعه با این کیفیت و مرغوبیت چنین‌قیمت‌گذاری شده‌اند، جای تامل دارد!

این بسته دولت تدبیر و امید، با مجلد دیگری همراه شده که به‌تازگی در تابستان ۱۴۰۰ منتشر شد و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. این جلد آخر، به شرح کلی تعداد سخنرانی‌ها، گفتگو با رسانه، دیدارها و بازدیدها، مراسم و نشست‌ها، پیام‌ها و مکالمات، سفرهای داخلی و خارجی، جلسات و انتصابات در قالب آمار اختصاص دارد.

تلاش موسسه خانه کتاب و انتشاراتش در سنگ تمام گذاشتن برای کیفیت انتشار این کتاب در نوع خود جالب است؛ هرچند در شناسنامه کتاب نشر جمهور قید شده اما اطلاعات واصله نشان می‌دهند تمام کار نشر این اثر با وزارت ارشاد بوده است!

در پایان یادآور می‌شود کلیه کتاب‌ها در سال ۱۴۰۰ چاپ شده‌اند اما در شناسنامه برخی از عناوین، سال چاپ ۱۳۹۶ قید شده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا