ورزش و تناسب اندام

چاق کننده بودن یا نبودن آجیل معلوم شد

حقیقتی درباره آجیل ها و چاقی

شاید همیشه بر سر این موضوع سردرگم باشید که آیا باید آجیل بخورم یا خیر؟ آجیل برای سلامتی مفید است اما کالری و چربی بالایی دارد که البته چربی آن سالم است پس اگر شما هم درگیری بر سر این موضوع داشتید، اکنون زمان مناسبی است که یک کف دست آجیل بردارید و میل کنید زیرا مطالعات جدید نشان می دهد که آجیل نه تنها باعث افزایش وزن نمی شود، بلکه حتی می تواند اثرات لاغری هم داشته باشد که در این قسمت از نمناک با جزئیات این مطالعه آشنا خواهید شد.

تاثیرات مصرف آجیل 

آزمایشی مربوط به اثرات آجیل روی کاهش وزن

برای ثابت شدن چاق کننده بودن آجیل، یک مطالعه علمی توسط پزشکان در دانشگاه تورنتو به مدت 4 سال انجام شده و نتایج آن تجزیه تحلیل گشته است. آنها 121 مطالعه در این زمینه انجام دادند و بیش از نیم میلیون نفر در این آزمایش شرکت کردند. طبق مطالعات آنها بسیاری از انواع آجیل ها و اثرات آن ها روی سلامتی افراد مثبت است.

بعد از اینکه آنها محاسبات و کیفیت اطلاعات را بررسی کردند، به این نتیجه رسیدند که هیچ ارتباطی بین آجیل و چاقی وجود ندارد. حتی بعضی از مطالعات نشان داد که مصرف آجیل در حد نرمال و متوسط باعث کاهش وزن بالا و زیبایی دور کمر می شود و در نتیجه آجیل هیچ آسیبی به شما نمی رساند و چاقی ایجاد نمی کند و هرگز چاق کنندگی آن بیشتر از مواد غذایی دیگر نیست؛ حتی شاید به کاهش وزن هم کمک کند.

رابطه آجیل و لاغری 

بله! دانشمندان خودشان هم آجیل می خورند

جالب است بدانید محققانی که این آزمایش ها را انجام دادند، خودشان همیشه یک کف دست آجیل می خورند، زیرا عقیده دارند که فواید زیادی برای سلامتی دارد و باید از آن استفاده کرد. همچنین می تواند عامل خوبی برای مبارزه با التهابات بدن باشد.

بالاخره آجیل چاق کننده است یا لاغرکننده؟

515

این مطلب مفید بود ؟150

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا