اخبار

پیش بینی قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات

به نقل از نمناک

در بازار ایران تقاضا برای خرید طلا به دلیل شیوع ویروس کرونا و آغاز ماه محرم کاهش پیدا کرد. طلافروشان می گویند کاهش قیمت طلا در بازار ایران موقتی است و علت این کاهش قیمت تعطیلی واحدهای صنفی و بانک هاست. 

برخی از فعالان بازار به تصرف هرات به دست طالبان و تاثیر آن در بازار دلار و طلا اشاره می کنند. رئیس اتحادیه طلای بابل با اشاره به این موضوع توضیح داد:با اتفاقات اخیر، طلا در بازار ایران و جهانی گران می شود، چراکه یکی از مولفه های اثرگذار در قیمت طلا قیمت دلار است. همچنین پیشروی طالبان در افغانستان نشان داده که سیگنال افزایشی برای قیمت دلار در تهران داشته است. 

سرمایه گذاری در طلا بیشتر می شود!

سید مهدی تاج داران به تجارت نیوز گفت:علت روند کاهشی قیمت طلا به تعطیلی بازارها به خاطر موج پنجم کرونا و همچنین شروع ماه محرم است. 

او معتقد است چنانچه واکسیناسیون عمومی با قدرت انجام می شد و کشور در شرایط نرمالی قرار داشت قیمت طلا و سکه در ایران سیر نزولی پیدا نمی کرد. 

تاج داران ادامه داد:با شرایط به وجود آمده در منطقه، رکود بازارهای موازی طلا همچون بورس و مسکن، به نظر می رسد بعد از تعطیلات سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش پیدا کند.

ابهام درباره عملکرد طالبان در حوزه اقتصاد و نگاه آنها به بازار ارز در کشور افغانستان چیزی است که باعث نگرانی فعالان بازار ارز ایران شده است. کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز به تجارت نیوز گفته بود:«نمی دانیم طالبان قرار است با سیستم دلار در افغانستان و بانکداری در این کشور چه کند.» 

همزمان با قدرت گرفتن طالبان در افغانستان باید دید در ایران بعد از تعطیلات قیمت طلا چه روندی به خودش می گیرد؟ 

قیمت طلا و سکه چقدر تغییر کرد؟

چندی پیش و قبل از تحولات منطقه سید مهدی تاج داران، رئیس اتحادیه طلای بابل گفته بود:« در ایران تقاضا برای خرید مصنوعات طلا وجود ندارد. پیش بینی می شود قیمت طلا در هفته پیش رو در محدوده یک میلیون و 100 هزار تومان و قیمت سکه در محدوده 11 میلیون و 500 هزار تومان معامله شود.» 

وعده ای که به خاطر اتفاقات اخیر در منطقه محقق نشد و قیمت طلا با 40 هزار تومان افزایش نسبت به پنج روز گذشته به یک میلیون و 140 هزار تومان رسید و سکه هم 394 هزار تومان گران کرد. به طوری که سکه در معاملات امروز با قیمت 11 میلیون 894 هزار تومان معامله شد.

انتهای پیام/م

پیش بینی قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات

51

این مطلب مفید بود ؟10

این مطلب از وب سایت نمناک برگفته شده است و مخلوط مسئولیتی نسبت به صحت آن را نمیپذیرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا