ورزش و تناسب اندام

پنج نکته مهم و ضروری در تمرینات “بدنسازی بانوان”

5 مورد بسیار مهم در مورد بدنسازی بانوان

دنبال کردن رژیم هایی که همگان استفاده می کنند و رایج می باشد نه تنها شما را به تناسب اندام دلخواه نخواهد رساند بلکه شما را ضعیف می کند.

این موضوع بسیار جدی و مهم است و بهتر است این را بدانید که مربیان خصوص بانوان، مجله های بدنسازی، فیتنس و بسیاری از افراد از شما می خواهند که تا جایی که می توانید تمرین کنید و بعد از تمرین خود هم تغذیه خوب و مناسبی نداشته باشید تا به لاغری و تناسب اندام برسید،در صورتی که این نظریه کاملا غلط است و می تواند به شما آسیب جبران ناپذیز برساند.

اکثر همین افراد هم این توصیه را می کنند که تمرین با وزنه های سنین برای بانوان ممنوع می باشد، فقط در این صورت می توانند سنگین کار کنند که هدف آنها داشتن ظاهری شبیه به کاراکتر بازی ماین کرافت باشد.

آنها عقیده شان این است که غذا دشمن شما می باشد، آنها غذا را یه شر ضروری می داننید که فقط نیاز های حداقلی بدن را رفع می کنند.

آنها میگویند که دستگاههای پله نوردی برای شما ساخته شده و زندگی شما همین است و بدون آن شما برای همیشه چاق و بد فرم خواهید ماند.

تمرین بانوان

نحوه تمرینات بدنسازی در بانوان

بحث اصلی ما این است که حتما به این نکته توجه کنید که اگر به این توصیه ها عمل کنید شما تمام عضلات بدن خود را از دست خواهید داد و قدرت بدنی شما بسیار کم می شود، متابولیسم تان کاملا با مشکل روبرو خواهد شد و تعادل هورمونی بدن شما کاملا دچار اختلال می شود.

به طور کلی هدف ما این است چنین اتفاقات بدی برای شما رخ ندهد و در این مطلب قد داریم برای بانوان 5 مورد از مهم ترین اصول تمرینات و رسیدن به فیتنس را به طور کامل توضیح دهیم و شما دقیقا خواهید دانست که برای رسیدن به بدنی با چربی کم و خوش اندام و بدنی سالم چه کارهایی باید انجام دهید و چه کار هایی را مطلقا نباید انجام دهید و دلیل آنها نیز ذکر خواهد شد.

تمرین با وزنه ها باعث افزایش حجم و بزرگی شما نمی شود 

اگر فقط بخواهیم یک مورد را که بیشتر از همه به فیزیک بدنی بانوان آسیب می رساند را نام ببریم این است که گفته میشود تمرینات با وزنه باعث افزایش حجم مردانه در بانوان میشود.در نگاه اول این موضوع پذیرفتنی به نظر می رسد. بسیاری از خانم ها گمان میکنند که کار با وزنه های سنگین برای آقایانی می باشد که به دنبال بازوان حجیم و بزرگ هستند درست است؟ پس چرا یک خانومی که به دنبال بدنی کم چرب و خوش فرم می باشد باید به همان روش تمرین کند؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که برای بانوان ساختن بدنی حجیم و بزرگ بسیار سخت و دشوار می باشد.این موضوع هرگز اتفاقی یا یک شبه رخ نمیدهد. بلکه حاصل سال ها تمرین مداوم و پر فشار و تغذیه مناسب شما می باشد.

حتی اگر هدف شما ماهیچه های حجیم و بزرگ نیز باشد باید گفت که برای رسیدن به این هدف یک زمان بسیار سخت و دشوار را پیش روی خود خواهید داشت. زیرا که مردان حدود 10 الی 15 برابر بانوان در بدن خود تستوسترون دارند و کافی است بدانید که حتی بسیاری از آقایان نیز برای ساختن عضلاتی حجیم و خوش فرم مشکل دارند و نمیتونند به این هدف برسند.این یعنی رسیدن به چنین حجمی برای بانوان تقریبا باورنکردنی و محال می باشد.

 

آمادگی بدن

تمرینات بانوان با وزنه های سنگین بدنسازی

در واقع تمرینات با وزنه های سنگین تنها راهی است که بانوان را به اندام مورد علاقه خود می رساند یعنی بدنی ورزشکاری با ماهیچه های سفت همراه با عضلات خوش فرم درست بدن. اگر هدف شما نیز چنین بدنی می باشد باید عضله سازی کنید و تمرینات با وزنه سنگین برای رسیدن به این هدف بسیار فوق العاده می باشد.منتهی به هر حال روش عضله سازی فوق العاده و نه افزایش حجم نامعقول حفظ چربی بدن در سطوح پایین می باشد. هرچه میزان عضلات بدن شما بیشتر باشد باید بیشتر به درصد چربی بدن خود توجه کنید.

خانوم ورزشکاری با بدن عضلانی

یک خانوم ورزشکار با بدنی عالی و عضلانی را در نظر بگیرید که دارای پاهایی خوش فرم، باسنی بسیار جذاب، دست هایی سفت و شکمی صاف و بدون چربی می باشد. حالا فرض کنید که به بدن او 15 پوند چربی اضافه کنیم.مطمئنا از اندام بدفرم او تعجب خواهید کرد. این موضوع تنها به دلیل اضافه شدن چربی ها روی عضلات می باشد و هرچه میزان هر دوی آنها در بدن شما بیشتر باشد بدن شما بیشتر از ریخت خواهد افتاد.

اما تنها کافی است که چربی بدن خود را کاهش دهید و همه چیز تغییر خواهد کرد.ماهیچه هایی که ساخته اید میتوانند خود را نمایان کنند.در این حالت دیگر خبری از بد فرم بودن نیست و شما به بدنی عضلاتی و تفکیک شده با حجم عضلانی مناسبی خواهید رسید. عضلات باسن شما در این حالت گرد و خوش فرم میشود.پاهایتان فرمی زیبا به خود می گیرد و عضلات دست هایتان دارای سفتی و تفکیک مناسبی میشوند.

 

رژیم های بدنسازی

تمرینات بدنسازی بانوان چگونه باید باشد؟

هم اکنون شاید این سوال برایتان پیش بیاید که منظور چه میزان درصد چربی می باشد؟ اگر خواهان آن بدن کم چربی ،عضلاتی، تفکیک شده، ورزشکارانه و بسیار جذاب هستید، میزان درصد چربی بدن شما باید بین 15% الی 20% قرار بگیرد. می توان گفت که بهترین درصد چربی برای آنها حدود 17% تا 18% است.این نقطه ای است که شما میتوانید هم وزنه بزنید و عضله سازی کنید و هم ظاهری زنانه و خوش فرم داشته باشید و همچنین این میزان درصد چربی آنقدری پایین نیست که سلامت و زندگی شما را با اختلال مواجه کند.

بر ترس خود مبنی بر مصرف مواد غذایی غلبه کنید.

چنانچه گمان می کنید که برخی مواد غذایی باعث چاقی شما میشوند.

چنانچه هنگام خوردن کربوهیدرات ها در هر وعده احساس گناه می کنید.

درصورتیکه فکر می کنید افرادی که از وعده های تقلبی استفاده میکنند دارای اراده کافی نیستند.

درصورتیکه فکر می کنید که حساسیت بیش از حد برای یک تغذیه پاک تنها راه رسیدن به ظاهر و حسی خوب می باشد.

پس زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه باید رژیم بگیرید و بیاموزید که مواد غذایی واقعا چگونه عمل میکنند و سپس ذهنیتتان کاملا عوض خواهد شد.

اصل بحث ما این است که شما میتوانید با مصرف هر روزه مواد غذایی دلخواه به بدنی بسیار جذاب و کم چرب برسید و آن را حفظ کنید. شما هیچگاه احساس گرسنگی نخواهید کرد و کم پیش می آید که هوس خوردن و پرخوری به سرتان خواهد زد. کافی است این کار را برای مابقی عمر خود انجام دهید و یک زندگی شاد را برای همیشه داشته باشید.پایان! “

بدنسازی بانوان

بایدها و نبایدهای تمرینات بدنسازی بانوان

میلیون ها خانوم در سراسر جهان اینگونه زندگی میکنند و کافی است شما نیز از آن توصیه های مضر رسانه های اجتماعی غالب دوری کنید و میتوانید به جمع این بانوان بپیوندید.شما برای داشتن ظاهری خوب نیازمند ایجاد اختلال در مصرف مواد غذایی خود نیستید. شما نیز میتوانید همانند آن افراد خوش شانسی باشید که میتوانند هر آنچه دوست دارند بخورند و البته نیازی به یک ژنتیک برتر نیز ندارید.البته داشتن یک ژنتیک برتر در این زمینه کار را راحت تر می کند اما هیچکس از لحاظ ژنتیکی محکوم به فنا نمی باشد.

اگر به آمادگی لازم رسیدید پس به نکات زیر توجه کنید 

رژیم غذایی شما میتواند بسیار منعطف تر از آن چیزی باشد که “ متخصصان “ به شما القا میکنند.در واقع هیچ غذایی ممنوع نمی باشد.

تغذیه پاک در زمان صحیح خود دارای مزیت های مناسبی می باشد اما نباید تعیین کننده مسیر زندگی شما باشد.

اگر به دنبال بدنی فوق العاده و متابولیسمی سالم هستید شما باید از یک رژیم غذایی با پروتین بالا استفاده کنید. ختم کلام.

برخی مواد غذایی خاص باعث چاقی شما نمیشوند بلکه این پرخوری است که باعث چاقی شما میشود.

شکر باعث چاقی شما نمیشوند بلکه این پرخوری است که باعث چاقی شما میشود.

کربوهیدرات ها باعث چاقی شما نمیشوند بلکه این پرخوری است که باعث چاقی شما میشود.

هورمون هایی نظیر انسولین و کورتیزول باعث چاقی شما نمیشوند بلکه این پرخوری است که باعث چاقی شما میشود.

آیا به دنبال نابودی اندام خوش فرم خود هستید؟ پس مقادیر بسیار زیادی تمرینات هوازی انجام دهید.

نوع بدنی دونده های ماراتون 

آیا تا به حال یک دونده ماراتن را دیده اید که دارای بدنی بسیار فوق العاده و تحسین برانگیز باشد؟ احتمالا خیر. در مجموع افرادی که مقادیر زیادی از تمرینات استقامتی هوازی را انجام میدهند دارای بدنی بسیار لاغر هستند.دلیل این امر مستقیما مرتبط با سبک تمرینی آنها می باشد و این موضوع کاملا نشان میدهد که شما نباید چنین کاری را انجام دهید.اگر یقین دارید که برای رسیدن به ظاهری خوب هزینه آن صرف مدت زمان بسیار زیادی روی تردمیل می باشد پس اجازه دهید که شما را از اشتباهتان آگاه کنیم.

هنگامی که بحث ترکیب بدنی (میزان عضله و چربی روی استخوان ها) باشد تمرینات هوازی همانند یک شمشیر دو لبه می باشد.این تمرینات میتوانند باعث کالری سوزی شوند که نتیجه آن کاهش وزن می باشد.همچنین این تمرینات باعث تجزیه عضلات نیز میشوند که باعث دوری شما از رسیدن به اهدافتان یعنی بدنی کم چرب و خوش فرم میشود زیرا لازمه رسیدن به این هدف تنها چربی سوزی می باشد و نه عضله سوزی. به همین دلیل است که افرادی که از تمرینات زیاد هوازی نظیر دوندگی یا دوچرخه سواری استفاده میکنند چیز زیادی برای نمایش ندارند.

دونده ماراتون

بدن فوق العاده دونده های ماراتون

اما آیا فکر می کنید به طور کامل باید از تمرینات هوازی دور بود؟ بعضی از “ متخصصان “ به این سوال پاسخ مثبت میدهند و میگویند که شما تنها باید از تمرین کردن با وزنه و یک رژیم غذایی مناسب به منظور چربی سوزی و لاغری استفاده کنید.

انجام تمرینات هوازی

اگرچه عدم انجام تمرینات هوازی برای رسیدن به بدنی با چربی کم ایرادی ندارد منتهی ما با اجتناب کامل از آن نیز مخالف می کنیم. اگر از این تمرینات به درستی استفاده کنید میتوانند فواید بسیار خوبی و فوق العاده ای برای شما داشته باشند. اما یک نکته کلیدی وجود دارد، هر جلسه تمرین هوازی شما باید 25 دقیقه باشد و بهتر است تمرینات اینترول پر فشار را در برنامه خود قرار دهید که این سبک خاص تمرینی عملکرد چربی سوزی شما را افزایش می دهد و تا حد ممکن از حجم عضلات شما کم نمی شود.

نکته مهمی که وجود دارد در مجموع باید میزان تمرینات هوازی شما در هفته نباید بیش از 1 الی 1.5 ساعت باشد. شما با همین میزان میتوانید به تمام مزایای تمرینات هوازی برسید که نظیر مزایای سلامتی ، بهود حالات خلقی و افزایش سرعت عملکرد چربی سوزی و شاهد این خواهید بود که هیچ عضله سوزی نیز در کار نخواهد بود. اصل صحبت این است که  این را بدانید که چطور یک رژیم غذایی بسیار مناسب طراحی کنید دیگر نیازی به جلسات بلند مدت و خسته کننده تمرینات هوازی و دویدن روی تردمیل نخواهید داشت. به جای آن میتوانید تنها از تمرینات هوازی کوتاه مدت و پر فشار برای افزایش سرعت عملکرد چربی سوزی استفاده کنید.

برای رسیدن به بدنی عضلانی باید مانند آقایان تمرین کنید

شما میتوانید در بیرون از باشگاه هر رفتار و شخصیت دلخواه خود را داشته باشید اما برای ساختن یک بدن فوق العاده شما نیازمند انجام تمرینات سنگین و طاقت فرسا هستید.آن وزنه های فوق العاده سبک و نمایشی را به طور کلی فراموش کنید.نگران جذابیت خود در باشگاه نباشید و تحت هیچ شرایطی به فکر دیگران در مورد خودتان اهمیت ندهید. و تنها با یک هدف به باشگاه بروید، افزایش قدرت و عضله سازی و سعی کنید هر چه در توان دارید در تمرین به کار گیرید.

بله، انجام این کارها هنگامی که در تلاش برای انجام چند تکرار آخر هستید میتواند فرم صورت شما را به هم بریزد.حتی این امکان وجود دارد که از فشار یکی دو تکرار آخر فریاد هم نیز بکشید. در این تمرینات با این شدت دیگر خبری از مدل موی جذاب نیست و حالت آنها به هم می خورد و لباس های شما نیز خیس عرق خواهند شد. و بدین ترتیب است که پیشرفت حاصل میشود. هر جلسه تمرینی شما باید بسیار چالش برانگیز باشد.کافی است که تمرینات خود را به طور ضعیف انجام دهید و نتیجه آن هم ضعیف خواهد بود. آیا خواهان پاهایی خوش تراش، باسنی خوش فرم و شکمی عضلانی و تفکیک شده هستید؟بنابراین باید بی خیال حرکت هایی مانند لانگز با وزنه های سبک، تمرینات پهلو، ژست های یوگا و کرانچ روی توپ سوییسی شوید.

بدن عضلانی

چگونه بدنی زیبا و عضلانی داشته باشیم

به جای آن شما باید این را یاد بگیرید که چطور عاشق انجام حرکت اسکات های سنگین، کشش باسن، ددلیفت و انواع پرس ها شوید. این ها حرکاتی هستند که باعث شکل دهی عالی و منحصر به فرد به کل بدن و افزایش قدرت بدنی شما میشوند. این ها حرکاتی هستند که میتوانند شما را از وضعیت حال حاضرتان به بدنی بسیار فوق العاده برسانند.

برای رسیدن به بدن دلخواه خود باید زمان زیادی برای خودتان صرف بکنید 

ما در یک دنیای پر از عجله و شتاب زدگی به سر میبریم.به طوری که مردم میخواهند در عرض 6 دقیقه عضلات شش تکه شکم داشته باشند، در هفته تنها 4 ساعت کار کنند و فقط 30 ثانیه را صرف مصرف وعده غذایی خود کنند. پس بهتر است این را بدانید ساختن بدن رویاهایتان بیش از آن چیزی طول خواهد کشید که در مجلات فیتنس و فضای مجازی به شما میگویند.شما نمیتوانید در 30 روز 30 پوند چربی سوزی کنید یا نمیتوانید تنها در یک هفته به باسن خود شکل دهید و شکمتان را صاف و شش تکه کنید.

فرایند چربی سوزی سالم یک فرایند کند می باشد.هنگامی که همه امور در مورد چربی سوزی سالم را رعایت کنید میتوانید انتظار 1 پوند چربی سوزی در هفته را داشته باشید.همچنان که لاغرتر میشوید و نوبت به چربی های لجوج می رسد این فرایند چربی سوزی میتواند به 0.5 پوند در هفته نیز کاهش یابد.اگر شما در انجام تمرینات با وزنه مبتدی هستید میتوانید در سال اول حدود 10 پوند عضله سازی کنید.شاید برای بانوان این مقدار زیاد به نظر برسد اما بسته به میزان قد مقدار آن آنچنان قابل توجه هم نیست.اکثر بانوان برای رسیدن به بدن مد نظر خود باید حدود 15-20 پوند عضله سازی کنند و میزان درصد چربی بدن را نیز کاهش دهند. انجام این کار چندین سال طول خواهد کشید.

 

بدن ایده آل

روش های رسیدن به بدن ایده آل و مناسب

رسیدن به بدن رویاهای خود کاری یک هفته ای و به طور مدت کوتاه امکان پذیر نمی باشد.شما نمیتوانید با وزنه ها سر و کله بزنید یا برای آنها توجیه و بهانه بیاورید،بدن شما نیز همین گونه است.

تنها راه رسیدن به موفقیت این است که هر جلسه در باشگاه حاضر شده و به طور سخت و پرفشار تمرین کنید و تنها راه غلبه بر یک رژیم ضعیف و مضر دوری از گزینه های غذایی مضر دور و برتان و در خانه می باشد.به عبارتی نباید خود را در شرایطی قرار دهید که وسوسه شوید رژیم غذایی مناسب خود را بهم بریزید. شما باید این را یاد بگیرید که از پروسه تغییر شکل فیزیکی خود لذت ببرید و فشار وارد شده را بپذیرید.اگر اکنون به شکل کامل و با کمال میل حاضر باشید که چندین سال تمرین سخت را به جان بخرید پس به طور حتم شما به موفقیت خواهید رسید.

نکات بسیار مهم و کاربردی در تمرینات بدنسازی بانوان

4.2144

این مطلب مفید بود ؟12024

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا