تکنولوژی

پس از نصب دوربین‌های هوش مصنوعی که حتی خمیازه کشیدن و نبستن کمربند رانندگان آمازون را زیر نظر می‌گرفتند، این راننده آمازون ترجیح داد که استعفا بدهد

روز جمعه گزارشی منتشر شد که باز نشاندهنده روند اخیر زیر نظر گرفتن شدید کارکنان و پایش آنها توسط شرکت‌های بزرگ است. شرکت‌های بزرگ ادعا می‌کنند که با فناوری‌های نوین که کارکنان را همواره زیر نظر می‌گیرند، بهینگی و نیز پاسخگویی شرکت در مقابل مشتریان و امنیت کاری را بیشتر می‌کنند، اما چه کسی راضی است که دائم تحت نظر یک دوربین و نرم‌افزارهای پایش‌کننده قرار بگیرد؟!

خبر جدید در مورد یک راننده آمازون در شهر دنور آمریکا است. او به خاطر اینکه بعدا دردسری از سوی آمازون مثلا با شکایت‌ها و مسائل قانونی برایش ایجاد نشود، ترجیح می‌دهد که از نام مستعاری «ویک» استفاده کند.

آقای  ویک می‌گوید که در سال ۲۰۱۹ به آمازون پیوسته بود، اما از آن موقع قوانین و مقررات شرکت تغییر کرد و پایش فعال خیلی بیشتر شد.

اول قرار شد که راننده‌ها و مسیر حرکت خودروها با یک اپلیکیشن تحت نظارت دائم قرار گیرد. بعد دستور داده شده که در هر شیفت کاری در اغاز کار، راننده و مسئولان تحویل کالاها، عکسی از خود بگیرند و بفرستند.

«ویک» مدت‌ها این را به عنوان بخشی از کارش قبول کرد. اما دیگر وقتی که دوربینی در داخل خودروها نصب شد که با هوش مصنوعی دائئم راننده و رفتارش و نیز مسیر و سرعت حرکت را پایش می‌کرد، آستانه تحمل او تمام شد و از کار کناره گرفت.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

اسم این دوربین مجهز به هوض مصنوعی Driveri و توسط شرکتی به نام Netradyne تولید می‌شود. این دوربین زبان بدن راننده را تحت نظر می‌گیرد و به شرکت گزارش می‌دهد. مثلا متوجه خواب‌آلودگی راننده می‌شود. در ضمن اگر سرعت خودرو زیاد شود، هشدارهای صوتی برای راننده می‌فرستد.

راننده‌ها تصور می‌کنند که حریم خصوصی‌شان توسط این سامانه نقض می‌شود و این کار را  در ضمن نشانه عدم اعتماد شرکت آمازون به خود می‌دانند.

در مقام پاسخ، آمازون به این قناعت کرده که بگوید این دوربین تصویر زنده راننده را به جایی نمی‌فرستند و شرکت به این تصاویر دسترسی ندارد، تنها در صورتی که نقض قوانین و تخطی از مسائل ایمنی صورت بگیرد، انها متوجه خواهند شد.

این شرکت متذکر شده که این دوربین‌ها فقط به خاطر مسائل امنیتی نصب شده‌اند و سرمایه‌گذاری آمازون در این جهت بوده است و در ضمن این پایش‌ها، در تقدیر از عملکرد مثبت کارکنان هم تاثیرگذار است و تنها جنبه منفی ندارد.

منبع: بیزینس اینسایدر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا