سرگرمی

وقتی فیلم تماشا می‌کنیم، چه صحنه‌هایی از فرط غیرواقعی یا غیرمنطقی بودن، ما را آزار می‌دهد؟

خب، قرار نیست فیلم‌ها به تمامی واقع‌نما باشند. در واقع حدی از تخیل و بزرگ‌نمایی و تلاش‌هایی در جهت دراماتیزه کردن و قهرمان یا ضدقهرمان‌پروری در فیلم‌ها لازم و ضروری هستند.

اما وقتی هر چیز، از حدی بگذرد، می‌تواند آزارنده باشد و تبدیل به یک امتیاز منفی شود.

ما اغلب وقتی این صحنه‌های غیرواقعی یا غیرمنطقی را در فیلم‌ها می‌بینیم، بعد از به پایان رسیدن فیلم، فراموششان می‌کنیم، اما در اینجا سعی می‌کنم، تعدادی از آنها را با شما مرور کنم تا جرقه‌ای زده شود که شما در تکمیل این فهرست به ما کمک کنید. لطفا کامنت بگذارید.

۱- وقتی بزن بهادرهای دشمن، آنقدر مؤدب هستند که یکی یکی به قهرمان حمله می‌کنند و اجازه می‌دهند که او تک به تک، آنها را ناکار کند!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

خرید فرفره انفجاری

۲- حالا تصور می‌کنیم که واقعا ابرقهرمان‌های زن به مدد هوش و تکنیک از پس همه مردهای گردن‌کلفت آموزش‌دیده برآیند، اجباری است که در صجنه‌های درگیری اینقدر آراسته و پیراسته باشند؟

۳- قطارها فشنگ شکلیک می‌شوند، بی‌آنکه یکی از آنها قهرمان فیلم را مکدر کند!

۴- شهرهای فرنگی، رسما یک فیلتر رنگی خاص دارند. برای مثال گویی آمریکای لاتین، همیشه باید با این ته‌رنگ نمایش داده شود:

۵- مادر خانواده غذای انبوهی درست می‌کند که برای سیر کردن همسایه‌ها هم کافی به نظر می‌رسد، اما این مقدار غذا فقط برای همسر و دو کودک خردسال تهیه شده:

۶- تعداد سکانس‌های بیمارستانی فیلم و سریال‌های داخلی و خارجی که بسیار است و تعداد آنهایی که مبتنی بر واقعیت هستند، اندک است. مثلا در اینجا به یکی از اشتباهات رایج اشاره می‌کنیم: پزشکان حاضر همه کار را خودشان می‌کنند، رگ بیمار را می‌گیرند، او را زیر دستگاه MRI می‌برند، عکس‌ها را تفسیر می‌کنند. پس چه نیازی به پرستار و تکنسین‌ها و تخصص‌های مرتبط است؟!

۷- می‌توانی این سرور فوق‌امن را هک کنی؟!
– چرا که نه! ۱۰ ثانیه کلیک رندم رو کیبورد و نفوذ …

۸- در صحنه‌های آتش‌سوزی، دود کسی را خفه نمی‌کند. قهرمان‌های داستان دقایق زیادی با هم صحبت می‌کنند و قبل از رسیدن نوک شعله‌های آتش، راهی برای فرار پیدا می‌کنند.

۹- در جریان مبارزه‌ها، ضربه‌های مهلکی به سر یکی می‌خورد، بیهوش می‌شود و دو دقیقه بعد چنان مبارزه می‌کند انگار که ضربه‌ای در کار نبوده.

۱۰-برای ساعت‌ها و روز قهرمان‌ها در جنگل‌ها و بیشه‌های سرگردانند، اما آرایش صورت قهرمان‌های زن و آراستگی صورت قهرمان‌های مرد، خدشه پیدا نمی‌کند.

۱۱- زن‌ها خیلی وقت‌ها نوزادهای ۴ ماهه می‌زایند!

۱۲- خدمتکار زیباروی داستان با ساعات کار روتین، آپارتمانی زیبای دو اتاق خوابه دارد یا به راحتی از پس هزینه‌های دو کودک خود برمی‌آید!

۱۳- انفجاری بزرگ رخ می‌دهد و موج افجار آدم‌ها را پرت می‌کند. اما آنها با کمی گیجی و خاک و خلی شدن برمی‌خیزند. این انفجارها گویی ترکش‌های متعدد هم ندارند و جز کوفتگی ضایعه‌ای برای قهرمان‌ها بر جا نمی‌گذارند.

۱۴- تصویر دوربین مداربسته نظارتی مجرم را به صورت محو و غیرقابل شناسایی نشان می‌دهد و بعد به درخواست کارآگاه پلیس، تصویر با کیفیت ۴K‌ شفاف می‌شود!

۱۵- در بارها و کلوب‌های خیلی شلوغ، آدم‌ها بی هیچ دردسری به راحتی صحبت می‌کنند و صدای دیگران به آسانی به گوششان می‌رسد.

۱۶- دانشمندان فیلم‌ها خیلی وقت‌ها در چند رشته به طور همزمان خبره هستند. مثلا همزمان در حد عالی شیمی و فیزیک و زیست‌شناسی می‌دانند.

۱۷- خانه‌های بسیار تمیز و مرتبی که در آنها ۳-۴ بچه بازیگوش هستند!

۱۸- خودروهایی که علیرغم کج و کوله شدن محور و شاسی، همچنان توانایی رانده شدن را دارند.

۱۹- افتادن در آب منجمد رودها یا دریاها و نمردن از کاهش شدید درجه حرارت یا هایپوترمی.

۲۰- معمولا ماشین‌ها به راحتی جای پارک پیدا می‌کنند. حتی در شهر شلوغی همچون نیویورک

۲۱- صدا خفه‌کن‌های اسلحه‌های تقریبا به کلی صدای شلیک را حذف می‌کنند. در عالم واقع آنها فقط صدای شلیک را کم می‌کنند.

۲۲- دانش‌آموختگان حقوق ، همان طور که پزشکان صحنه‌های بیمارستانی را غیرواقعی می‌بینند، با صحنه‌های دادگاه مشکل دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا