سلامت

هیالورونیک اسید چیه که رو پوست معجزه میکنه؟

با هیالورونیک اسید، ماده زیباکننده پوست آشنا شوید

هیالورونیک اسید که تلفظ آن تا حدی سخت است؛ جز اصلی سازنده و مشترک در بسیاری از محصولات زیبایی پوستی، ماسک های ورقه ای و مرطوب کننده ها به شمار می رود که در واقع به نوعی شما این ماده را در حین استفاده از محصولات زیبایی خود به طور روزانه استفاده می کنید.

دلیل به کار رفتن هیالورونیک اسید در ترکیب محصولات زیبایی پوست، خاصیت ماده مولکولی آن است. این ماده که در پوست بدن نیز به طور طبیعی وجود دارد، به مولکول های آب می چسبد و نهایتا موجب مرطوب شدن و درخشان شدن پوست می گردد اما درکل نقش هیالورنیک اسید چیزی فراتر از خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی پوست است، چرا که متخصصان پوست به مزایای به کارگیری آن در اجزای ترکیبی محصولات آرایشی و زیبایی پوست تاکید دارند.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید یک مولکول قند است که به طور طیبعی در پوست وجود دارد و عامل پیوند مولکولهای آب به کلاژن می باشد و این مولکولها را به سمت پوست می کشاند و نتیجتا پوست به حالت هیدراته و درخشان تر به نظر می رسد.

اساسا نقش هیالورونیک اسید بالا بردن سطح هیدراته بودن پوست است که این موضوع موجب درخشندگی و شادابی پوست خواهد بود بنابراین مولکول هیالورونیک اسید در پوست، در دو عملکرد چسبیدن به کلاژن و نیز در برقراری پیوند آن با مولکول های آب مشارکت دارد. 

اهمیت و فواید هیالورونیک اسید 

به تدریج با افزایش سن به طور طبیعی کلاژن و هیالورونیک اسید طبیعی موجود در پوست از بین می رود ودر نتیجه پوست به راحتی دچار حالت دهیدراته می گردد. همچنین باید گفت عواملی چون خشکی هوا، حرارت وسایل گرم کننده زمستانی و نیز استفاده از بعضی محصولات آرایشی و یا وجود برخی شرایط خاص پوستی، موجب بروز ترک های ریزی در سطح دفاعی پوست شده و در نتیجه این عوامل موجب خروج آب از پوست می گردند.

فواید هیالورونیک اسید

دلیل استفاده از هیالورونیک اسید در محصولات آرایشی

دلیل تاکید متخصصان بر به کارگیری از هیالورونیک اسید به عنوان جزئئ از ترکیبات سازنده محصولات آرایشی پوست نیز همین موضوع می باشد. هیالورونیک اسید در ساخت محصولات آرایشی – زیبایی از قبیل کرم های مرطوب کننده، کرم های چشم و سرم ها بسیار مورد استفاده است.

به گفته متخصصین زیبایی، دلیل دیگر به کارگیری هیالورونیک اسید، ماهیت سبک وزن بودن مولکولی آن است و دیگر این که قابلیت زیادی در حفظ مولکول های آب داشته و درصد حالت هیدراته کردن پوست به کمک این ماده به مراتب بیشتر است همچنین هیالورونیک اسید در ترکیب محصولات زیبایی برای انواع پوست کارایی دارد.

عوارض هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید اگرچه درعنوان خود نام اسید دارد اما باید گفت ماده ای ایمن بوده و نسبت به پوست بدن آسیب و حساسیت جدی وارد نمی کند چرا که در واقع ماده ای است که توسط خود بدن هم به طور طبیعی تولید می شود. 

به گفته متخصصان زیبایی این ماده حتی برای مواردی چون پوست های دچار حالت آکنه و پوست های حساس نیز چندان تحریک کننده نمی باشد. (هر چند احتمال کمی برای بروز عوارض جانبی وجود دارد ) البته باید گفت به کار گرفتن این ماده در محصولات زیبایی، در خصوص پوست های خشک و نیز پوست افرادی در سنین میان سالی به بالا به مراتب تاثیرات بیشتری نشان خواهد داد.

با این حال توصیه می شود در صورت بروز برخی عوارض جانبی حتما با پزشک خود درمیان بگذارید زیرا ممکن است به لحاظ حساسیت به دیگر اجزای ترکیبی محصول این عوارض ایجاد شده باشند.

عوارض هیالورونیک اسید

تزریق هیالورونیک اسید برای زیبایی و جوانسازی

در ضمن گفته می شود هیالورونیک اسید، به طور تزریقی به عنوان ماده پرکننده پوستی همانند ژل های پوستی عمل می کند و نقش آبرسانی و احیای مجدد پوست را بر عهده دارد و همچنین در پرکردن قسمت های دارای فرورفتگی صورت نقش داشته و از میزان ظاهر فرورفتگی آن به مراتب می کاهد و از طرف دیگر مقدار خطوط و چروک های موجود در پوست صورت را نیز کاهش خواهد داد.

البته توجه داشته باشید که محصولات پرکننده های پوستی با جز ترکیبی هیالورونیک اسید به کار رفته، در انواع متنوعی بوده و لذا باید درخصوص تشخیص و انتخاب نوع مناسب پوست خود با پزشک متخصص پوست حتما مشاوره داشته باشید.

هیالورونیک اسید چیست و چطور پوست را جوان میکند؟

54

این مطلب مفید بود ؟40

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا