سرگرمی

موزه بازی‌های آرکید مسکو: با ماشین‌های سرگرمی دوران اتحادیه جماهیر شوروی بازی کنید

در مسکو؛ در میان کاخ‌های سربه‌فلک کشیده تاریخی و باشکوه، کلیساهای مشهور و انبوهی از آثار تاریخی مهم بشری؛ می‌توانید یک موزه جذاب و سرگرم‌کننده هم پیدا کنید: موزه SOVIET ARCADE MACHINES.

در این موزه ده‌ها ماشین بازی آرکید قدیمی مربوط به ده‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی کنار یکدیگر گردآوری شده است. انگار پا به درون یک شهربازی تاریخی گذاشته‌اید؛ دوباره شانس بازی کردن با دستگاه‌هایی خاطره‌انگیز را دارید و البته سروصدا و غیژ ..غیژ چرخ‌دهنده‌های آن‌ها ملودی این شهربازی است.

وقتی از پیاده‌روی کلیسای جامع سنت باسیل در میدان سرخ (که پربازدید و همیشه شلوغ است) به سوی بازار بروید؛ در میان مغازه‌های چیده شده کنار یکدیگر؛ می‌توانید موزه ماشین‌های آرکید مسکو را پیدا کنید و برای چند ساعتی؛ دوباره شانس خودتان را امتحان کنید!

موزه ماشین‌های آرکید مسکو

در بدو ورود، به شما کیسه‌ای از سکه‌های قدیمی زمان حکومت شوروی داده می‌شود تا بتوانید با این ماشین‌های آرکید بازی کنید:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

این موزه در سال ۲۰۰۷ توسط گرهی از دانش‌آموزان تاسیس شد و در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ نیز توسعه یافت و ماشین‌های بازی بیشتری بدان افزوده شد:

در حال حاضر بیش از ۶۰ ماشین آرکید قدیمی مربوط به دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی اتحادیه جماهیر شوروی در این موزه قابل دیدن و استفاده است:

در این موزه، همه نوع بازی یا ماشین آرکید یافت می‌شود. از بازی‌های شانسی تا تیراندازی و زورآزمایی یا رانندگی:

غالب این ماشین‌ها امریکایی یا ژاپنی هستند. این ماشین‌ها باید با ایدئولوژی اتحادیه جماهیر شوروی تطابق داشتند تا استفاده شوند:

در آن دوران؛ این ماشین‌ها تنها برای سرگرمی نبودند؛ بلکه اهداف نظامی و آموزشی داشتند. اتحادیه جماهیر شوروی تصور می‌کرد این ماشین‌ها می‌توانند مهارت‌های سربازان را افزایش دهند:

با این هدف وارد کشور می‌شدند که نسل بعدی دانش‌آموزان بتوانند یک سری مهارت‌های دنیای واقعی را آموزش ببینند:

برخی از این بازی‌ها در کارخانه‌های نظامی شوروی و با دستورالعمل و یک سری اسناد محرمانه ساخته و به کار گرفته شدند:

تعمیر و نگه‌داری این ماشین‌های آرکید؛ پس از فروپاشی شوروی بسیار دشوار بود. به تدریج از دور خارج شدند و در گوشه‌ای فراموش شدند:

این روزها؛ هیچ شهروند روسی دوست ندارد که دوباره اتحادیه جماهیر شوروی بر سر کار برگردد ولی برخی روزها بدشان نمی‌آید یادی از بازی‌های آن دوران بکنند و با فرزندان خود سری به موزه ماشین‌های آرکید بزنند:

منبع: + و + و +

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا