سرگرمی

معرفی ۱۰ کنسول پرفروش تاریخ

حدود ۵۰ سال پیش، کنسول‌های مخصوص بازی‌های ویدئویی پای خود را به خانه‌ها باز کردند و بعضی از آن‌ها توانستند بیشتر از ۱۰۰ میلیون دستگاه بفروشند. ما در این مقاله قصد داریم تا پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ را به شکل اجمالی، به شما معرفی کنیم.

سال ۱۹۷۲ میلادیست. ریچارد نیکسون در ابتدای چنین سالی، دستور شروع پروژه‌ی شاتل فضایی آمریکا را داد. در ماه آگوست، المپیک مونیخ شروع شد و البته، آخرین سربازان آمریکایی نیز بالاخره از کشور ویتنام خارج شدند ولی در ماه سپتامبر شاهد اتفاقی خاص در صنعت ویدئو‌گیم بودیم و اولین کنسول ویدئوگیم تاریخ با نام Magnavox Odyssey در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۲ میلادی عرضه شد. در دهه‌ی هشتاد، صنعت ویدئوگیم با رکود شدیدی مواجه شد و این صنعت تا مرز نابودی هم پیش رفت اما به رغم همه‌ی اتفاقات ناخوشایند، این صنعت باز هم رو به جلو حرکت کرد و هم‌اکنون شاهد نهمین نسل از کنسول‌های ویدئوگیم با عرضه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری اکس/اس هستیم.

در طول چند دهه از تاریخ ویدئوگیم، بسیاری از کمپانی‌ها مثل سگا، آتاری و فیلیپس شکست خوردند و در عین حال نیز بعضی کمپانی‌ها مثل نینتندو، سونی، و مایکروسافت توانستند بازار را قبضه کنند و بار سنگین صنعت ویدئوگیم را به دوش کشیدند. بیایید نگاهی به ۱۰ کنسول پرفروش تاریخ بیاندازیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا