اخبار

مستاجران سال 99 می توانند برای دریافت وام اجاره ثبت نام کنند

به نقل از نمناک

«محمود محمودزاده» درباره ثبت نام وام ودیعه قرادادهای اجاره سال 99، افزود:برای ثبت نام مستاجران شش ماه دوم سال99 نیز با نظام بانکی نامه نگاری شده و اکنون ابهام حوزه بانکی برطرف شده است.

وی افزود:بر این اساس در پی نامه نگاری و درخواست از نظام بانکی، امکان ثبت نام قراردادهای اجاره سال 99 نیز در کنار قراردادهای اجاره 1400 فراهم است.

به گفته محمودزاده تا چند روز پیش، سامانه ثبت نام فقط درخواست های مربوط به قراردادهای اجاره سال 1400 را می پذیرفت که این مشکل در روزهای اخیر رفع شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سقف اعتبار وام ودیعه مسکن 10 هزار میلیارد است، گفت:مبلغ آن در تهران 70 میلیون در سایر کلانشهر 40 و بقیه شهرها 25 میلیون تومان است. پیش بینی ما این است که حداقل به بیش از 200 تا 300هزار نفر وام ودیعه مسکن تعلق گیرد.

وی بیان کرد:بیشتر مستاجران در سامانه ثبت نام را انجام دهند و مدارک تمدید و کد رهگیری را به سیستم بانکی معرفی کنند. اگر بتوانیم از ستاد مقابله با کرونا مصوبه جدید بگیریم زمان ثبت نام تمدید خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ثبت نام وام ودیعه مسکن از 26 خرداد آغاز شده است و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کرده اند اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران 70 میلیون تومان، سایر کلان شهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) 40 میلیون تومان و سایر شهرها 25 میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنانچه متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، درخواست متقاضی رد می شود.

انتهای پیام/م

مستاجران سال 99 می توانند برای دریافت وام اجاره ثبت نام کنند

52

این مطلب مفید بود ؟20

این مطلب از وب سایت نمناک برگفته شده است و مخلوط مسئولیتی نسبت به صحت آن را نمیپذیرد

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا