دنیای مد

مزیت های گچبری پیش ساخته پلی یورتان در گچبری سقف ساختمان

تعیین قیمت گچبری سقف

قیمت گچبری سقف برای آشپزخانه یا پذیرایی و یا اتاق خواب یه مقدار مشخص نمی باشد. یعنی نمی توان یک قیمت ثابت برای آن گفت؛ زیرا قیمت گچبری سقف پذیرای یا گچبری سقف آشپزخانه به مواردی بستگی دارند. این موارد عبارتند از:

 • طرح و مدل گچبری
 • سبک طراحی و رنگ های مورد نظر
 • متراژ و اندازه ی مکانی که قرار است گچکاری شود
بنابراین قیمت گچبری سقف پذیرایی و یا گچبری سقف آشپزخانه و یا گچبری سقف اتاق به مواردی که ذکر شد بستگی دارد. بهتر است بدانید که گچبری از مابقی کارها به صرفه تر است و می توان با صرف هزینه ای مناسب این کار را انجام داد.

گچبری سقف آشپزخانه

قلب هر خانه ای آشپزخانه ی آن می باشد و در دید همه ی افراد ساکن در خانه می باشد؛ زیرا غذای مورد نیاز افراد در این قسمت تهیه می شود. به همین خاطر بایستی به این بخش از خانه اهمیت زیادی قائل شد. پس اگر قرار است تغییر دکوراسیونی در آشپزخانه رخ دهد، باید بهترین طرح و مدل را برای آن به کار برد.

از زمانی که آشپزخانه ها به صورت اپن شده اند، زیبایی آشپزخانه ها بیشتر مورد توجه واقع شده است زیرا زیبایی آشپزخانه های اپن در زیبایی کل خانه تاثیر می گذارد. بنابراین برای افزایش زیبایی آشپزخانه ها می توان از گچبری سقف آشپزخانه استفاده کرد تا آن را جذاب تر کرد.

در عصر امروز به همان دلیلی که در بالا ذکر شد افرادی که در پذیرایی نششته اند می توانند خیلی راحت داخل آشپزخانه را مشاهده کنند، به همین خاطر آشپزخانه و به خصوص سقف آشپزخانه در زیبایی خانه بسیارتاثیر گذار است. بنابراین شما می توانید از خدمات مربوط به گچبری سقف آشپزخانه برای زیباتر شدن آشپزخانه و همین طور کل خانه استفاده کنید.

گچبری پلی یورتان

برای تغییر روحیه و ایجاد حس مثبت گاهی لازم است یک خانه بازسازی شود و یا یک پنجره تعویض گردد.گاهی هم ایجاد تغییراتی در دیوارها باعث تنوع و بهتر شدن فضای منزل می شود.برای تغییر ظاهر و ایجاد تزئینات در آپارتمان ها، از گچبری استفاده می شود که این روش به دو صورت انجام می گیرد:

1.روش سنتی :

برای انجام گچبری از روش سنتی به میله گرد و راویزنیازاست و با کمک جوشکاری این کار انجام می شود بنابراین هزینه ها به دلیل مواد مصرفی، بیشتراست.
همچنین انجام این شیوه ازگچبری، دارای دشواری هایی بوده و فضای موردنظر شلوغ و کثیف می شود.علاوه برآن، برای انجام این کارزمان زیادی نیز لازم است و اگر بعد از گذشت زمانی طولانی ، بازهم نیاز به تغییرو تنوع داشته باشید باید این مراحل از نو تکرار گردد.

2.روش مدرن با گچبری پیش ساخته پلی یورتان:

در این شیوه دیگر به روش سنتی عمل نمی شود و گچ کاربردی ندارد. برای گچبری مدرن، از ابزارهای مختلفی مانند فایبرگلاس ، ابزار پلی یورتان،MDF و…استفاده می گردد.
هرکدام از این ابزارها، دارای معایب و مزایای متفاوتی هسشتند اما اگربخواهیم یکی ازبهترین مصالح برای گچبری در ساختمان ها و منازل را نام ببریم، گچبری پیش ساخته پلی یورتان را معرفی می کنیم.

مزیت های ابزارپیش ساخته پلی یورتان در گچبری پیش ساخته ساختمان

پلی یورتان یک نوع ماده ی شکل پذیر بوده که درطراحی دکوراسیون و صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. گچبری پیش ساخته پلی یورتان به دلیل مزایای زیادی که دارد در مقایسه با گچبری سنتی روش به صرفه ترو بهتری به حساب می آید.با ما همراه باشید تا در ادامه به مزایای آن وعلت مهم این برتری بپردازیم:
ابزارهای گچی و ابزارپلی یورتان دارای شباهت های زیادی هستند اما دو مؤلفه ی مهم، باعث تمایز این دو رقیب ازهم می گردد:
 1. نوع مواد مصرفی
 2. مکان هایی که هر کدام مورد استفاده قرار می گیرند
ابزارپلی یورتان ازمتریال پلیمری تولید شده که این امر باعث مزایای بالای آن گردیده است

مزایای ابزارپلی یورتان

 • طول شاخه ی بلندتر به اندازه تقریبا 240سانتی متر
 • ضدآب 
 • برای بناهای به شکل منحنی دارای انعطاف بالایی می باشد

معایب ابزارپلی یورتان

 • رنگ پذیری کم
 • در برابر ضربه های بسیار سخت، له می شوند
 • در صورت خراب شدن، زیاد قابلیت ترمیم مجدد را ندارد و باید تعویض گردد
 • در مقایسه با ابزار گچی، دارای قیمت بالاتری است

گچبری پیش ساخته

در مجموع، ابزارپیش ساخته گچبری پیش ساخته پلی یورتان، نسبت به گچ سبک تر بوده و همین سبک بودن سازه ی موردنظرهنگام وقوع حادثه هایی همچون  زلزله، برای کاهش اثر تخریبی نکته ی مهم و حائزاهمیتی است.

همچنین ابزارپیش ساخته پلی یورتان دارای شکل پذیری بالایی بوده و به همین دلیل در موارد مختلفی همچون ابزار گلویی، قاب لامپ یا لوسترها و دیگرموارد تزئینی به کاربرده می شود.

نکته ی مهم دیگراینکه، این ابزار درابعاد و طرح های مختلف عرضه می گردد که همین امر باعث شده تا با هر سلیقه ای هماهنگ باشد و جنس مقاوم ابزارپیش ساخته گچبری پیش ساخته پلی یورتان باعث شده که دربرابر تغییرات جوی دوام بیشتری داشته باشد چرا که ضدآب بوده واین امر به خصوص در مناطق گرمسیری و دارای رطوبت،همچنین در فضای حمام منازل، باعث کاربرد بالای آن شده است.برعکس، گچ بری های سنتی در برابررطوبت مقاومت آنچنانی ندارند.

ابزارپیش ساخته پلی یورتان دارای وزن کمی است که باعث شده تا عمل برش برای متخصص مورد نظرو همچنین جابه جایی ونصب آن آسان تر شود.

راه های ارتباطی برای سفارش از دکارت استور
اتوبان صدر شرقی خیابان قلندری جنوبی کوچه دهم پلاک 1 واحد 8
شماره تماس     22645084-021-  22645086-021  5190982-0912
 
منبع:گچبری پیش ساخته دکارت استور
 

 

مزیت های گچبری پیش ساخته پلی یورتان در گچبری سقف ساختمان

51

این مطلب مفید بود ؟10

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا