خانواده

فرق اصلی دل درد پریود و بارداری

بررسی تفاوت دل درد پریود و بارداری از روی علائم

دل درد یکی از علائم مشترک و شایع بارداری و قاعدگی است اما دل درد پریود و دل درد بارداری تفاوت هایی با یکدیگر دارد که این دو دل درد را از هم متمایز می کند اما تفاوت دل درد پریود و بارداری چیست؟ و چطور بفهمیم که دل درد ما از علائم سندرم قبل از قاعدگی است یا علائم اولیه بارداری؟ اگر این نوع سوالات برای شما هم پیش آمده است، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

دل درد قاعدگی و بارداری

دل درد پریودی چگونه است؟

یکی از رایج ترین علائم قبل از پریودی دل درد است. دل درد پریودی در خانم های مختلف متفاوت است. برخی خانم ها دل درد خفیف و قابل تحملی دارند اما برخی دیگر دل درد شدیدی را تجربه می کنند که ممکن است آنها را از فعالیت بازدارد.

در دل درد قاعدگی، معمولا خانم ها دردی را در قسمت پایین شکم و پشت احساس می کنند و این گرفتگی به گونه ای است که قسمت پایین شکم به طور متناوب فشرده و در ناحیه شکم نفخ می کنند.

دل درد پریودی

دل درد بارداری چگونه است؟

برخی خانم ها قبل از بارداری دل درد و گرفتگی های لانه گزینی را تجربه می کنند. اغلب دل درد و گرفتگی بارداری درد کمی است که در اطراف ناحیه شکم و پایین کمر احساس می شود و در مدت 1-3 روز برطرف می شود. خانم هایی که حاملگی خارج از رحم دارند، ممکن است در قسمت پایین شکم درد شدید همراه با خونریزی و احساس سوزش را تجربه کنند.

بارداری خارج از رحم فقط در 1-2 ٪ زنان حامله رخ می دهد که در آن نطفه در جایی دیگر غیر از رحم – معمولا در لوله های فالوپی- کاشته می شود.

دل درد پریود و بارداری

تفاوت دل درد پریود و بارداری چیست؟

تشخیص تفاوت بین گرفتگی بارداری و گرفتگی پریودی دشوار است. اگر شما رابطه جنسی محافظت شده ندارید، مدت کوتاهی قبل از شروع پریودی ممکن است درد ناشی از لانه گزینی را تجربه کنید.

درد معمولا خفیفی که بیشتر در مرکز است اما اگر یک تخمک بارور به سمت راست رحم وصل شده باشد، درد بیشتر در سمت راست دیده می شود. این درد معمولا از چند ساعت تا چند روز به طول می انجامد.

اغلب زمانی که گرفتگی لانه گزینی را تجربه می کنید، حدود 4 هفته از بارداری گذشته است و بنابراین HCG می تواند هورمون بارداری را در ادرار تشخیص دهد پس اگر احساس می کنید، ممکن است باردار باشید و این درد به دلیل لانه گزینی است، به احساسات خود توجه کنید اما چند روز صبر کنید و اگر پریودی شما شروع نشد، آزمایش تست بارداری را انجام دهید و نتایج را ببینید.

تست بارداری

اگر دل دردتان واقعا غیر قابل تحمل است، باید با پزشک خود تماس بگیرید. توجه کنید ممکن است گرفتگی های لانه گزینی با لکه بینی همراه باشد.

باید بدانیددر هر چرخه قاعدگی، معمولا در اواسط دوره، تخمک گذاری اتفاق می افتد. اگر دو هفته قبل از پریودی، چند دقیقه تا چند ساعت در یک طرف شکم قسمت پایین احساس درد شدیدی می کنید، این درد معمولا ناشی از تخمک گذاری است اما درد خفیف ایجاد شده 10 روز قبل از پریودی به خاطر لانه گزینی (کاشت) می باشد. در انتها برای فهمیدن و تشخیص این درد ها باید با واکنش های بدن خود آشنا باشید.

مهم ترین تفاوت دل درد پریود و بارداری زنان

51

این مطلب مفید بود ؟10

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا