دنیای مد

عوامل مهم خرید لوستر آشپزخانه

راهنمای خرید لوستر آشپزخانه

یکی از مهم ترین المان هایی که می تواند در یک آشپزخانه وجود داشته باشد و باعث زیباتر شدن فضا شود نورپردازی آن توسط آویز و لوستر آشپزخانه است که این نور پردازی ها معمولاً با هالوژن ها یا لوسترها و یا لامپ ها انجام می شود.

اگر برای نورپردازی آشپزخانه خود لوستر ها را انتخاب کردید باید در نظر داشته باشید که این لوسترها دقیقاً در ابعادی خریداری شده باشد که با فضای آشپزخانه شما هماهنگی داشته باشد، خرید لوستر های خیلی بزرگ برای آشپزخانه های خیلی کوچک نمی توانند گزینه مناسبی باشد.

هر چقدر تعداد لامپ های یک لوستر بیشتر باشد، فضا روشن تر خواهد بود و اگر کابینت هایگلاس در آشپزخانه شما وجود داشته باشد این نورانی بودن و براقیت توسط انعکاس نور چندین برابر می شود که در برخی از این مدل ها کنترل میزان نور مطابق با سلیقه و خواست شما انجام می شود و می توانید لوستر آشپزخانه را با توجه به نیاز و سلیقه خود خریداری کنید.

بنابراین اگر انتخاب لوستر به درستی انجام شود علاوه بر اینکه نورپردازی خوبی در محیط برقرار می شود همچنین این لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و نقطه کانونی در آشپزخانه شما محسوب میشود و اگر از لوستر هایی که ارتفاع آن ها قابل تنظیم هستند در آشپزخانه خود استفاده کنید می توانید درمواقع لزوم ارتفاع آن را با توجه به کاربرد آن در فضا تغییر دهید.

به طور مثال اگر میز ناهارخوری شما در آشپزخانه قرار داشته باشد می توانید آن را در بالای میز گذاشته و در مواقع لزوم ارتفاع را کم و زیاد کنید تا کنترل نور به دست شما باشد.

لوستر

همان طور که اشاره شد بهتر است لوستر آشپزخانه مطابق با فضا و ابعاد خریداری شود زیرا در غیر این صورت باعث شلوغ به نظر رسیدن آشپزخانه و یا نوعی وسیله اضافی و مزاحم فضا به حساب می آید.

پیشنهاد میشود که اگر سبک آشپزخانه شما مدرن است، بهتر است برای آن به دنبال لوسترهای چوبی یا فلزی ساده باشید؛ اگر هم سبک سنتی را انتخاب کرده اید از لوسترهای پر نور با آویزهای کریستال استفاده کنید.

برای لوستر آشپزخانه از مدل هایی خریدتان را انجام دهید که شاخه ها و لامپ های کمتری داشته باشد و از لوسترهایی با شاخه های زیاد در فضاهای خانوادگی و مهمانی ( مانند اتاق پذیرایی ) استفاده کنید.

چنانچه تمایل دارید لوستر آشپزخانه شما نسبت به سایر المان ها، مانند کابینت کمتر در معرض توجه باشد بهتر است به ترکیب متریال و مصالح لوستر توجه بیشتری داشته باشید.

در صورتی که انتخاب شما برای ترکیب مواد و مصالح لوستر به درستی انجام شده باشد، لوستر شما علاوه بر زیبایی و نورانی، نسبت به بقیه ی عناصر فضا برتری نخواهد داشت و دید آن ها را کور نمی کند.

اگر از کابینت های کلاسیک در آشپزخانه ی خود استفاده کردید بهتر است از لوستر آشپزخانه ای با لامپ های ساده تر و بدون کریستال یا با کریستال های کمتر استفاده کنید تا افراط در زرق و برق فضا را از زیبایی مورد انتظار دور نکند.

در آشپزخانه هایی که از طرح های مختلف برای دکوراسیون و تزیین آن ها استفاده شده باشد، انتخاب مدل لوسترهای تک رنگ با یک ماده اولیه یکی از بهترین گزینه ها است.

نکات مهم در هنگام خرید لوستر آشپزخانه

تعداد شاخه های لوستر آشپزخانه :پیشنهاد می شود قبل از خرید لوستر آشپزخانه میزان نور مورد نظر و همچنین ابعاد فضا را در نظر بگیرید و سایز متناسب با فضای آشپزخانه را انتخاب کنید؛ تعداد لامپ ها را با توجه به میزان روشنایی که از فضا انتظار دارید مشخص کنید و اگر تمایل دارید نورپردازی چندین برابر جلوه کند می توانید در کنار لوستر ها از کابینت هایگلاس آشپزخانه استفاده کنید.

محل نصب لوستر آشپزخانه : معمولاً مناسب ترین قسمت برای نصب لوستر آشپزخانه مرکز آشپزخانه است، ولی اگر در فضای آشپزخانه میز ناهار خوری دارید بهتر است در بالای مرکز میز لوستر قرار بگیرد.

نصب لوستر در بالای جزیره : جزیره در آشپزخانه حکم محلی برای جمع شدن دور یکدیگر و انجام کارهای عقب افتاده است پس بنابراین این نقطه از آشپزخانه باید نورپردازی خیلی خوبی داشته باشد و همچنین شما می توانید روی جزیره غذای خود را آماده کنید و با دوستان یا خانواده به گفت وگو بنشینید.

نصب لوستر در بالای میز آشپزخانه :یکی دیگر از روشنایی های واجب در آشپزخانه، به خصوص آشپزخانه های بزرگ لوستر یا چراغ بالای میز است، نورپردازی های امبینت معمولا برای تمام فضای آشپزخانه کافی هستند، اما بهتر است یک روشنایی مناسب با نورپردازی تاکیدی برای بالای میز آشپزخانه در نظر داشته باشید.

امروزه ممکن است به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل های لوستر شیک برایتان مشکل شده باشد؛ یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی را برایتان ایجاد کرده دکورشاپ می باشد.

شرکت دکور شاپ زیر مجموعه ی کمپانی چشمه نور است با قدمتی 30 ساله می باشد؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی 12 ماهه می باشند.

البته دکور شاپ همچنین برای راحتی بیشتر شما، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است.

عوامل مهم خرید لوستر آشپزخانه

51

این مطلب مفید بود ؟10

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا