اخبار

عملکرد ورزشکاران ایران در روز سوم/ چراغ اول با «نقره» روشن شد

به گزارش خبرنگار مهر، روز سوم از شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک به میزبانی توکیو با رقابت ورزشکاران ایران در چند رشته پیگیری شد که طبق پیش بینی ها وزنه برداری ایران را در این مسابقات صاحب مدال کرد. این مدال نقره در شرایطی به دست آمد که پیش از شروع بازیها پیش بینی می شد مدال این ورزشکار برنز باشد.

نتایج عملکرد ورزشکاران ایران در سومین روز از این بازیها به شرح زیر است:

دوچرخه سواری که به فینال نرسید

مهدی محمدی دوچرخه سوار ایران در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو روز جمعه در ماده پیست تعقیبی انفرادی ۴۰۰۰ متر C۵ با حریفان خود به رقابت پرداخت اما از رسیدن به فینال بازماند و حذف شد. محمدی در گروه خود با زمان ۵ دقیقه و ۹ ثانیه و ۱۵۴ صدم ثانیه در رده دهم قرار گرفت.

در این گروه «فولون» از فرانسه با ثبت رکورد ۴ دقیقه و ۱۸ ثانیه و ۲۷۴ صدم ثانیه اول شد و ورزشکاران استرالیا و اوکراین دوم و سوم شدند. مهدی محمدی روز سه شنبه در جاده تایم تریل و روز جمعه در جاده استقامت با حریفانش رقابت خواهد کرد.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز سوم/ چراغ اول با «نقره» روشن شد

شکست دوم بسکتبال با ویلچر و کاهش شانس صعود

تیم بسکتبال با ویلچر ایران که در گروه B رقابت های دور مقدماتی بازی های پارالمپیک با تیم‌های استرالیا، آلمان، آمریکا و الجزایر هم‌گروه است عصر روز جمعه در دومین دیدار این مرحله برابر تیم آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۴۱ بر ۶۵ شکست خورد.

ایمان بگ‌زاده‌فرد، دانیال ذاکری، فالح عیاشی، عبدالجلیل قرنجیک، حسن عبدی، محمد محمدنژاد، مجتبی کمالی، امیررضا احمدی، محسن طلوعی، وحید سعادت‌پور، محمدحسن سیاری، رضا عیوضی، ملی پوشان تیم ملی بسکتبال با ویلچر بودند که عباس آقاکوچکی سرمربی تیم آنان را به‌تناوب راهی میدان کرد.

باخت در برابر آمریکا دومین باخت تیم بسکتبال با ویلچر ایران بود. شاگردان عباس آقاکوچکی روز پنج‌شنبه نیز با نتیجه ۳۹ بر ۸۱ بازی را به استرالیا واگذار کردند. با این دو باخت صعود پارالمپین های بسکتبال ایران به دور بعدی رقابت ها سخت شد.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران روز شنبه ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه به‌وقت توکیو به مصاف تیم الجزایر خواهد رفت.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز سوم/ چراغ اول با «نقره» روشن شد

جعفری چراغ اول کاروان ایران را با نقره روشن کرد

رقابت‌های دسته منهای ۶۵ کیلوگرم وزنه برداری پارالمپیک توکیو روز جمعه ۵ شهریور ماه در سالن توکیو اینترنشنال فوروم شروع شد. در این دسته، ۱۰ ورزشکار از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند و امیر جعفری نیز نماینده کشورمان روی تخته بود.

در پایان رقابت این دسته، لیو لی از چین با ۱۹۸ کیلوگرم به مدال طلا رسید. امیر جعفری با ۱۹۵ کیلو روی سکوی دوم قرار گرفت و بتیر حصینه از الجزایر با ۱۹۲ سوم شد.

امیر جعفری در حرکت اول یکضرب ۱۹۵ کیلوگرم را به ثبت رساند. ملی پوش کشورمان در حرکت دوم که ۱۹۶ کیلوگرم بود، دچار خطا شد. وی در حرکت سوم هم نتوانست ۱۹۸ کیلوگرم را ثبت کند.

با این مدال جعفری، نخستین مدال کاروان اعزامی کسب شد. بر مبنای ارزیابی کمیته ملی پارالمپیک، جعفری مدعی مدال برنز بود که با عملکردی بهتر، مدال نقره را به دست آورد.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز سوم/ چراغ اول با «نقره» روشن شد

عملکرد خوب تیراندازان در روز اول

مسابقات تیراندازی با کمان بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در سایت تیراندازی با کمان مجموعه یومه‌نوشیما پیگیری شد. نمایندگان کشورمان در رقابت‌های روز جمعه غلامرضا رحیمی، رمضان بیابانی و علی سینا منشازاده بودند که به ترتیب در مرحله تعیین رنکینگ مواد ریکرو و کامپوند انفرادی رقابت کردند.

در پایان این رقابت غلامرضا رحیمی در بخش ریکرو انفرادی با امتیاز ۶۴۴ عنوان نخست را به خود اختصاص داد و رمضان بیابانی و علی سینا منشازاده در بخش کامپوند انفرادی با امتیاز مشابه ۶۹۹ به ترتیب دوم و چهارم شدند.

رحیمی با ۶۴۴ امتیاز ضمن راهیابی به مرحله بعد به‌عنوان برترین تیرانداز، رکورد پارالمپیک در بخش ریکرو مردان را که پیش از این در اختیار ابراهیم رنجبر از کشورمان با ۶۳۷ امتیاز بود را ارتقا بخشید.

عملکرد ورزشکاران ایران در روز سوم/ چراغ اول با «نقره» روشن شد

بدین ترتیب در مرحله بعدی مسابقات رمضان بیابانی به مصاف سلیمان سلیمان از عراق می‌رود و علی سینا منشازاده با عمر اچه وریا از مکزیک رقابت خواهد کرد. غلامرضا رحیمی هم بدون رقابت با حریفی دیگر در مرحله یک هشتم نهایی حاضر خواهد شد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا