دنیای مد

شستن صحیح آرایش صورت استپ بای استپ

مراحل صحیح شستن صورت پس از آرایش

پاک نکردن آرایش به مرورزمان سبب بسته شدن منافذ پوست و چروکیده شدن و پیرشدن پوستمان خواهد شد بنابراین شستن آرایش صورت اهمیت فراوان دارد و موجب زیبایی و جوانی پوست صورت می شود. پس بهتر است برای حفظ سلامت و جوانی پوست صورت با روش صحیح شستن پوست صورت بعد از آرایش در این بخش از دنیای مد نمناک آشنا شوید.

آموزش مرحله به مرحله ی شستن آرایش صورت

مرحله 1:

آب گرم موجب تمیزی بهتر چربی های صورت می شود اما نباید برای شستشوی صورت از آب خیلی گرم استفاده نمود زیرا پوست شما خشک می شود. آب مناسب دمایی بین گرم و سرد دارد و ولرم است.

با استفاده از آب ولرم و پاک کننده کرمی که دارای خاصیت مرطوب کنندگی هستند، صورت خود را بشویید اما اگر زیاد آرایش می کنید به جای این پاک کننده ها از پاک کننده های ژلی و یا شیرپاک کن استفاده کنید.

پس از شستشو نیز صورت خود را با ضربات ملایم حوله روی پوست، خشک کنید و هرگز حوله را روی پوستتان نکشید زیرا مالیدن حوله پوست را چروک می کند.

پاک کردن آرایش

چه پاک کننده ای برای آرایش صورت انتخاب کنیم؟

در صورت استفاده از پاک کننده خیلی قوی برای صورت، پوست صورتتان خشک، تحریک یا حساس می شود. در فصول مختلف باید نوع پاک کننده متفاوت باشد. از پاک کننده های ملایم و سبک که ترکیبات ملایمی دارند در ماه هایی که آب و هوای معتدلی دارند و آلودگی هوا کمتر است، استفاده کنید؛ در زمستان نیز از پاک کننده های با پایه روغنی استفاده نمایید.

هنگام خرید پاک کننده یا شوینده صورت نوع پوست خود را در نظر بگیرید و پاک کننده مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. دنیای مد نمناک اشاره می کند که روی تمام پاک کننده های صورت اطلاعاتی نوشته شده که مشخص می کند برای چه پوستی مناسب هستند پس برچسب روی محصولات را بخوانید.

بهترین پاک کننده ها برای انواع پوست صورت

  • پاک کننده دارای سالیسیلیک بهترین پاک کننده برای صورت های جوش دار می باشند.
  • پاک کننده های کفی بهترین پاک کننده برای افراد دارای پوست چرب هستند.
  • بهترین پاک کننده برای افراد دارای پوست خشک ، پاک کننده های چرب یا روغنی هستند.

پاک کننده آرایش

مرحله 2:

یک گلوله پنبه بردارید و مقداری به آن تونر بزنید و سپس آن را روی نقاط چرب صورتتان بزنید تا چربی صورت شما از بین برود.

مرحله 3:

سرم های پوست که به شکل اسپری هستند و انواع متفاوتی دارند ، بسیار برای پوست مناسبند. سرم های ضد چروک، مرطوب کننده، ضد قرمزی پوست و… از انواع این سرم ها هستند. یک یا دو بار اسپری کردن این سرم ها روی پوست کافی است و پوست شما را بهبود می بخشد.

سرم پوست

مرحله 4:

بعد از اینکه روی پوست خود سرم مورد نظرتان را اسپری کردید ، نوبت به زدن مرطوب کننده می رسد . اگر نمی خواهید از کرم ضد آفتاب در روز استفاده کنید حتما باید مرطوب کننده ای که برای روز به کار می برید حاوی SPF باشد و برای شب نیز یک مرطوب کننده قوی تر بکار ببرید و یا می توانید در مرحله قبل سرم خود را با مرطوب کننده ترکیب کنید و آن مرحله را حذف کنید.

مرحله 5:

در آخر باید به اطراف چشم خود کرم دور چشم بمالید و این ناحیه را که پوست نازکی دارد را مرطوب کنید اینگونه که ابتدا یک نخود کرم دور چشم را برداشته و زیر چشم هایتان درست کمی بیشتر از یک سانت زیر استخوان ابرو بزنید. اگر قصد آرایش دارید، باید صبرکنید تا کرم جذب پوست گردد و سپس آرایش نمایید.

کرم دور چشم

چند نکته مهم در رابطه با شستن آرایش صورت

 

  • با لیف و صابون پوست صورتتان را نشویید زیرا پوستتان خشک خواهد شد.
  • از مصرف شوینده های دارای مواد شیمیایی و الکل اجتناب کنید.
  • مواد شوینده صورت رو به اندازه استفاده کنید.
  • هر هفته و یا هر دو هفته یک بار لایه برداری سطحی برای پوست خود انجام دهید. 

روش صحیح شستن آرایش صورت برای حفظ سلامت پوست

4.378

این مطلب مفید بود ؟6711

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا