بازی ویدئویی

شایعه: نسخه جدید بازی Quake به زودی معرفی خواهد شد

به دنبال شایعاتی که اخیرا دست به دست می‌شود، احتمالا شایعه: نسخه جدید بازی Quake به زودی معرفی خواهد شد در دست توسعه قرار دارد و به زودی رونمایی خواهد شد.

امسال بیست و پنجمین سالگرد عنوان Quake است و طرفداران قدیمی این فرنچایز امیدوارند که به این مناسبت، id Software و بتزدا نسخه‌ی جدیدی را برای این فرنچایز معرفی کنند. در حالی که در سال‌های اخیر شاهد انتشار عناوین زیادی از فرنچایز Quake نبوده‌ایم، عده‌ای همچنان به انتشار یک نسخه‌ی مدرن از این اثر امیدوارند؛ اتفاقی که برای فرنچایز Doom و Wolfnestein رخ داد. جدیدترین عنوان Quake با نام Quake Champions در سال ۲۰۱۷ و قبل از آن بازی Quake Live در سال ۲۰۱۰ منتشر شدند.

هر چند که عناوین Quake، دوم و ولنفشتاین جزو پیش‌قدم‌های سبک شوتر نیستند اما نقش بزرگی در افزایش محبوبیت این سبک ایفا کردند. سه اثر استودیوی id Software عملا این سبک را پایه‌گذاری کرده و بر رشد آن در نسل‌های بعدی تاثیر به‌سزایی گذاشتند. سری دوم و ولفنشتاین به لطف انتشارات اخیر در چند سال گذشته شهرت گذشته‌ی خود را پس گرفته و میان پلیر‌های نسل جدید نیز محبوبیت زیادی پیدا کنند.

در این میان تنها Quake بوده که در این مدت با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده و به قول معروف سرش بی‌کلاه مانده است. به عنوان مثال بازی Quake Champions نتوانست جامعه‌ی بزرگی از طرفداران را به سمت خود جذب کرده و یک سال پس از انتشار به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا