تکنولوژی

ساتیا نادلا: ویندوز آماده پذیرش iMessage در ویندوز و اصلا هر اپلیکیشن سطح اولی از پلتفرم‌های دیگر است!

بیشتر از چند ساعت از رونمایی مایکروسافت از ویندوز ۱۱ و معرفی آن به آن جهان در یک همایش مجازی نمی‌گذرد. به همین مناسبت رئیس مایکروسافت -ساتیا نادلا- در گفتگویی با وال استریت ژورنال به مطالب جالبی در مورد ویندوز و تاثیر آن بر کاربران اشاره کرده.

او به ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ اشاره کرده که شامل منوی استارت جدید در قسمت مرکز صفحه و فروشگاه اپلیکیشن جدید که از طریق آن حتی می‌شود اپ‌های اندروید را نصب کرد، تاکید کرده.

در میان این مصاحبه، مصاحبه‌کننده یعنی جوآنا اشترن از نادلا پرسید که فروشگاه جدیدش را چطور می‌خواهد از اپل، متمایز کند. نادلا هم پاسخ داده که اپلیکیشن ثالث، به صورت سختگیرانه در این فروشگاه پذیرش می‌شوند و تا زمانی که در سطح نخست نباشند، در این فروشگاه نمایش داده نمی‌شوند.

او در ضمن اشاره کرده که انحصاری برای اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مایکروسافت قائل نیست و با اینکه سرویس عالی Teams خود مایکروسافت هست؛ زوم و اسلک و هر سرویس و اپلیکیشن سطح اولی دیگری را هم در فروشگاه پذیرش خواهند کرد.

چیز جالب دیگر این بود که نادلا حتی قصد ندارد که جلوی آمدن iMessage اپل را به ویندوز بگیرد. به عبارتی او راه تعاملی با اپل را دوست دارد. او گفت که:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

می‌خواهیم مطمئن شویم که نرم‌افزارهایمان در وسایل اپل به خوبی اجرا می‌شوند و به صورت مشابه، ویندوز هم به خوبی نرم‌افزارهای دیگر پلتفرم‌ها را اجرا کند. خواه برای گوگل باشد یا اپل یا ادوبی.

به این ترتیب راهبرد نادلا روشن است:

ویندوز مهیای خوشامدگویی به همه پلتفرم‌هاست که این در تقابل با راهبردی است که اپل متهم به آن است: ایجاد باغی زیبا که با دیوارهایی محصور شده!

شاید اصلا مایکروسافت چاره‌ای جز این نداشت. اگر مایکروسافت در ویندوز راه را بر اپلیکیشن‌های رقبا می‌بست، سرنوشتی تلخ در انتظارش بود. مایکروسافت نادلا خیلی زود متوجه این حقیقت شد که در دنیای امروز، یک تعامل سازنده و نرمش بهتر از دشمنی نابودکننده خویشتن است!

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا