ورزش و تناسب اندام

روزت رو با این حرکات شروع کن، ضرر نمیکنی

بهترین حرکات کششی یوگا برای شروع روز

صبح خود را با انجام حرکات کششی یوگا شروع کنید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید و برای روز تان آمادگی بیشتری پیدا کنید. می توانید حرکات کششی را انجام دهید که برای ذهن و بدن شما حداکثر فایده را داشته باشد که در این قسمت از نمناک تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

اسپلیت نیمه

پوزیشن چهار دست و پا را به خودتان بگیرید. دست تان را از روی انگشتان روی سطح زمین قرار داده و کنار بدن تان بگذارید. سپس یکی از پاها را به سمت جلو برده و پای دیگر را در همان پوزیشن نگه دارید. پایی که به سمت جلو برده و از پاشنه کشیده شده، باید روی زمین قرار بگیرد. قفسه سینه خود را به سمت پایین بیاورید و در همین حالت بمانید.

ورزش یوگا

چرخش یک طرفه بدن

همان پوزیشن قبلی را بگیرید. با این تفاوت که دست مخالف با پایی که به سمت جلو کشیده شده است را روی زمین نگه دارید. دست دیگر را به سمت بالا بیاورید و تا جایی که می توانید آن را بکشید.

ورزش صبحگاهی

چرخش پایه

حال پایی که به سمت جلو کشیده بودید و پاشنه آن روی زمین قرار گرفته بود را به طور کامل روی زمین بگذارید. یعنی کف پای شما کاملاً صاف باید روی زمین باشد. پایی که عقب بود را نیز بکشید؛ به طوری که انگشتان و پنجه پای شما روی زمین قرار بگیرد. دست های شما نیز باید پوزیشن حرکت قبلی را داشته باشد و در همان حالت دم و بازدم انجام دهید.

یوگا

لانچ پای کشیده

حال در همان حالت بمانید. دستان خود را به سمت پایین بیاورید و بدن تان را کمی بالاتر ببرید. فکر کنید که در حال انجام حرکت لانچ پا هستید اما با این تفاوت که کف پای جلویی روی زمین قرار گرفته و پای پشتی از پنجه و انگشت روی زمین است. سپس دو دست خود را از قسمت انگشتان روی سطح زمین قرار دهید و بالاتنه تان را خم کنید.

ورزش

اسپلیت ایستاده

در همان حالت بمانید. با این تفاوت که پای عقبی را به سمت بالا بیاورید؛ به طوری که هر دو دست شما و پایی که به سمت جلو بود، روی زمین قرار گرفته باشد و پای دیگر کامل از زمین جدا شده و به سمت بالا برود.

حرکت کششی

پایان حرکات کششی

قبل از این که روز خود را شروع کنید، برای ختم جلسه یوگا می توانید مدیتیشن انجام دهید و با انرژی و حال خوب روز خود را شروع کنید.

بهترین حرکات کششی یوگا صبحگاهی برای شما

52

این مطلب مفید بود ؟20

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا