کتاب کومیک

تلاش برای حل پرونده‌ای پیچیده در اولین تریلر Batman: The Long Halloween Part one

اولین تریلر Batman: The Long Halloween Part one چندی پیش منتشر شد و شوالیه تاریکی را در گیر و دار حل یک پرونده پیچیده به تصویر می‌کشد.

Batman: The Long Halloween، یکی از مشهورترین کمیک بوک‌های بتمن بوده و حاصل همکاری جف لوب (Jeph Loeb) و تیم سیل (Tim Sale) به شمار می‌رود. این کمیک بوک از ۱۳ قسمت تشکیل شده و بین سال‌های ۱۹۹۶ او ۱۹۹۷ در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. داستان حول محور بروس وین جوان می‌چرخد که مدت زیادی از تبدیل شدنش به بتمن نمی‌گذرد. او باید با همکاری جیمز گوردون و هاروی دنت جلوی درگیری‌های مرگبار قدرتمندترین گروه‌های خلافکاری گاتهام، یعنی فالکونی و مارونی را بگیرد. در همین حین، باید شواهد و مدارک باقی مانده در صحنه‌های جرم را بررسی کرده و هویت یک قاتل زنجیره‌ای تحت عنوان «قاتل هالووین» را بیابد. او قربانی‌های خود را در تعطیلات به کام مرگ می‌فرستد.

Batman: The Long Halloween، یکی از تاثیرگذارترین کمیک بوک‌های شوالیه تاریکی است. کریستوفر نولان (Christopher Nolan) برای نوشتن فیلمنامه و ساخت The Dark Knight تاثیرهای غیرقابل‌انکاری از این کمیک بوک گرفته است. The Batman، جدیدترین اقتباس سینمایی بروس وین هم شرایط مشابهی داشته و برخی المان‌هایش از آن قرض گرفته شده است. بخش انیمیشن وارنر هم اکنون روی یک اقتباس سینمایی بر اساس The Long Halloween کار می‌کند. این اثر مانند Batman: The Dark Knight Returns در دو قسمت ساخته می‌شود. در ابتدا پیش‌بینی می‌شد هر دو قسمت در سال ۲۰۲۲ میلادی در دسترس قرار بگیرند اما هر دو امسال منتشر می‌شوند.

وارنر با همکاری وب سایت IGN اولین تریلر Batman: The Long Halloween Part one را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است. در ابتدا شاهد مکالمه‌ای میان بتمن و هاروی دنت هستیم. اینطور که به نظر می‌رسد، دنت برای مقابله با جنایتکاران از روش‌‎هایی استفاده کرده که حالا حس چندان مثبتی نسبت به آن‌ها نداشته و احساس پشیمانی می‌کند. در ادامه با شخصیت‌های متعددی از جمله جوکر، کمیسر گوردون و کتوومن ملاقات می‌کنیم. در ضمن، با توجه به دیالوگی که از زبان بروس وین بیان می‌شود، گاتهام عملا سقوط کرده و شرایط بسیار نامساعدی دارد. هر چند، آلفرد پنی‌ورث نسبت به آینده خوش‌بین بوده و معتقد است باید شهر را از شرایط کنونی نجات داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا